آعاز تبلیغات قانونی نامزدهای شورای شهر و روستا از ۲۰ خردادماه

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه شهرستان کرج اعلام کرد که تبلیغات قانونی نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از بیستم خردادماه آغاز می شود. پیش از شروع تبلیغات نیز جلسات توجیهی با نامزدها برگزار خواهد شد و هر گونه تبلیغات قبل از این تاریخ به عنوان تبلیغ زودهنگام تلقی شده و تخلف است.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «غفور قاسم‌پور» پس از اعلام اسامی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مصاحبه‌ای تبلیغات زودهنگام نامزدها را خلاف قانون اعلام کرد و با تحلیلی بر وضعیت تولید محتوا در فضای مجازی و تبلیغات پیش از موعد خاطرنشان کرد که آغاز زمان تبلیغات و رقابت نامزدهای متقاضی ورود به پارلمان شهری از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۰ خردادماه خواهد بود اما شمار قابل توجهی بدون توجه به این مهم تبلیغات خود را صفحات شخصی و فضای مجازی آغاز نموده‌اند.

وی افزود: طبق قانون تمامی فعالیت‌های نامزدها رصد می‌شود و تبلیغات زودهنگام در این رابطه نیز تخلف محسوب شده و برابر قوانین پیگیری خواهد شد.

فرماندار کرج در ادامه از برگزاری نشست‌های توجیهی با نامزدها پیرامون اجرای قانونی فرایند تبلیغات و رعایت موازین تعریف شده خبر داد و گفت: پیش از زمان شروع تبلیغات، این جلسات در شهرهای اقماری کرج برگزار می‌شود.   

قاسم پور افزود: دستورالعمل و بایدها و نبایدهای تبلیغاتی به انضمام شیوه نامه‌های بهداشتی در این جلسات برای نامزدهای شورای شهر در شهرهای کرج تشریح و تبیین خواهد شد.

زمان قانونی تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به مدت یک هفته است و ۲۶ خردادماه نیز پایان خواهد یافت.

۴۶

کد خبر 1523159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =