هویت اسیر اسراییلی در فایل صوتی قسام فاش شد

ایسنا نوشت: پدر اسیر اسرائیلی در نزد گردان‌های شهید عزالدین قسام نسبت به فایل صوتی منتشر شده توسط برنامه "ما خفی اعظم" از شبکه الجزیره واکنش نشان داد.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، پس از فایل منتشر شده توسط گردان‌های قسام، اعضای خانواده این سرباز اسرائیلی از دولت رژیم صهیونیستی خواستند که هر آنچه که برای آزادی این سرباز لازم است، انجام دهد.

در همین راستا، أیالان منگستو، پدر أبراهام، اسیر صهیونیست در نزد گردان‌های شهید عزالدین قسام تأکید کرد، صدایی که در برنامه "آنچه پنهان است، بزرگتر است ...در چنگ مقاومت"  منتشر شد، متعلق به پسر اوست و این را به شدت احساس می‌کند.

برادر آبراهام نیز گفت: امیدواریم دولت اسرائیل هر آنچه که لازم است برای آزادی برادرم و نیز تکمیل معامله تبادل اسراء انجام دهد.

روز یکشنبه شبکه الجزیره در برنامه "آنچه پنهان است، بزرگتر است ...در چنگ مقاومت" فایلی را منتشر کرد که در آن برای نخستین بار قسام فایل صوتی و تصویر یکی از سربازان اسیر شده اسرائیلی را به نمایش گذاشت.

یکی از این سربازان اسرائیلی که هویت وی مشخص نیست، در فایل صوتی مذکور می‌گوید: "من همان سرباز اسرائیلی هستم که در اسارت گردان‌های قسام است. امیدوارم "اسرائیل" ما را بازگرداند. من از دولت اسرائیل می‌پرسم آیا بین نظامیان اسیر شده فرق می‌گذارد؟ من هر روز می‌میرم و دوباره زنده می‌شم. امیدوارم به زودی در کنار خانواده‌ام باشم. "

در این ویدئو همچنین برای نخستین بار تصاویری از عملیات اسارت گلعاد شلیت و تونلی که عملیات اسارت شلیت توسط آن انجام شده نمایش داده شده که یکی از مبارزان قسام در آن می‌گوید: ما الان پشت خطوط دشمن هستیم و بالای سرمان پایگاه‌های نظامی قرار دارد و نظامیان دشمن اسرائیلی در حال عملیات هستند.

تصاویر ویدئویی، همچنین گروهی که برای عملیات اسارت شلیت آموزش دیده‌اند را نشان می‌دهد و این عملیات توسط دو فرمانده تیپ‌های قسام به نام‌های "رائد العطار" و "محمد ابوشماله" و عماد حماد رهبر کمیته‌های مقاومت مردمی نظارت می‌شد.

آخرین عملیات تبادل اسرا میان فلسطین و رژیم صهیونیستی موسوم به مبادله "گلعاد شلیت" اسرائیل یک نظامی صهیونیست را با ۱۰۲۷ اسیر فلسطینی مبادله کرد.

>>> بیشتر بخوانید:
گردان‌های قسام،اسرائیلی‌ها را غافلگیر کردند

هویت اسیر اسراییلی در فایل صوتی قسام فاش شد

یارون بلوم، هماهنگ کننده پرونده اسرا و مفقودان جنگی رژیم صهیونیستی نیز انتشار این فایل را "فریبکاری" خواند.

وی در این باره مدعی شد که "جنبش حماس در پی حملات اخیر به غزه اکنون در تنگنا قرار دارد و دچار مشکل شده است."

بلوم در ادامه گفت که این رژیم قاطعانه برای بازگرداندن شهروندان خود تلاش خواهد کرد.
پیشتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی نسبت به انتشار فایل صوتی اسیر دربند گردان‌های شهید عزالدین قسام واکنش نشان داد.

وی در این باره گفت: این فایل صوتی منتشر شده توسط گردان‌های قسام یک فریبکاری است و ما به خوبی از وضعیت "هدار گلدین"، "آرون شاوول"، "آبراهام منگستو" و "هشام السید" اسیران خود آگاه هستیم.

لازم به ذکر است که مروان عیسی، معاون فرمانده کل گردان‌های قسام شاخه نظامی جنبش حماس پیشتر در اولین حضور رسانه‌ای خود در گفت‌وگو با برنامه "ما خفی اعظم" الجزیره تاکید کرد که قسام در جنگ اخیر به دنبال تقویت موضع خود در پرونده مبادله اسراء با رژیم صهیونیستی بود.

310 310

کد خبر 1523230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
    0 0
    درودبر فلسطین قهرمان باچوب دستی دربرابرتادندان مصلح اسرائیل ایستادگی کردتابه موشک دست یافت