۳۸ نفر
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
تعمیر یا خرید مبل کدام یک به صرفه است؟

یکی از سوالهایی که بیشتر خانواده‌ها هر ساله هنگام تغییر دکوراسیون داخلی از خود می‌پرسند، تعمیر یا خرید مبل است. این سوال با نزدیک شدن به آخر سال قوت بیشتری می‌گیرد و در طی مابقی روزها مطرح است.

در این مطلب سعی داریم از نظر هزینه تعمیر و خرید مبل را برای شما به طور کامل معرفی کنیم. با ما همراه باشید...

انواع مبل

برای اینکه بدانید در هنگام عوض کردن دکوراسیون داخلی مبل خود را تعویض کنید یا تعمیر، در ابتدا باید نوع مبل خود را شناخته و در صورت مقرون به صرفه بودن هرکدام از این دو روش را انجام دهید. مبلمان در بازار به دو گروه مبلمان راحتی(مبل راحتی، مبل چستر و مبل ال) و مبلمان استیل(مبل استیل، مبل کلاسیک و مبل سلطنتی) تقسیم بندی می‌شوند که به شرح زیر هستند:

 1. مبل راحتی: از سری مبلمان محبوب در بازار مبل بوده و از نظر ظاهر به مبلی گفته می‌شود که تمام قسمت‌های آن در زیر پارچه قرار گرفته است.
 2. مبل چستر: یکی از زیرگروه‌های مبلمان راحتی بوده که بر روی بدنه‌ی خود لمسه دوزی‌های متعدد و زیادی را دارد. این مبل مناسب دکوراسیون داخلی مدرن و حتی کلاسیک است.
 3. مبل ال: مبل ال از طرح حرف لاتین L الهام گرفته و ساخته شده است. مبل ال مناسب استفاده در فضاهایی با متراژ پایین است و همیشه از مدل‌های پر تقاضا در بازار مبل بوده است.
 4. مبل استیل: ساختار و فرم ظاهر مبل استیل با مبل راحتی کاملاً متفاوت بوده زیرا بدنه مبل راحتی(دسته و تاج) در زیر قرار داشته ولی در گروه مبلمان استیل، چوب در قسمت بیرونی پارچه با منبت‌کاری‌های زیبا نمایان می‌شود. تاج مبل استیل از نظر ارتفاع در حالت عادی و نرمال که در حدود ۱ متر است قرار می‌گیرد.
 5. مبل کلاسیک: مبل کلاسیک ظاهری نزدیک به مبل استیل داشته و تنها تفاوت آن در فرم منبت کاری و ارتفاع تاج مبل است به طوریکه تاج مبل استیل در حالت کوتاه و کم منبت ساخته می‌شود.
 6. مبل سلطنتی: این مبل مناسب دکوراسیون اشرافی ساخته و طراحی می‌شود. مشخصه ظاهری این مبل ارتفاع تاج بسیار بلند و فرم منبت کاری درشت آن است.

تعمیر یا خرید مبل

حال که با انواع مبلمان موجود در خانه‌های ایرانی آشنا شدید باید بدانیم که به اصطلاح کدام مبل ارزش تعمیر داشته و کدام مبل را بعد از فرسوده شدن باید با مبلی جدید تعویض کنیم؟

به طور کلی اگر قصد تغییر چینش دکوراسیون داخلی خانه خود را دارید، باید بدانید که در گروه مبلمان راحتی، هزینه‌ی تعمیر مبل کاملاً با هزینه‌ی تعویض آن برابری می‌کند لذا پیشنهاد می‌کنیم اگر در خانه خود مبل راحتی، مبل چستر و یا مبل ال قرار داده‌اید و به نوعی این مبل‌ها فرسوده شده‌اند، بهترین کارممکن خرید مبل به صورت اینترنتی بوده زیرا با انجام این کار، شما کلیه‌ی واسطه‌های موجود در این صنعت را که باعث گرانی این محصول شده را دور می‌زنید و خریدی بی واسطه را تجربه می‌کنید.

امّا اگر مبل خانه شما از سری مبلمان استیل بوده باید توجه کنید که قیمت یک ست ۷ نفره مبل استیل در بازار مبل ملایر یا تهران قیمتی در حدود ۵۰ الی ۷۰ میلیون تومان دارد و این در صورتی است که رویه کوبی و تعمیر یک مبل استیل در حدود ۱۰ میلیون تومان برای شما هزینه بر می‌دارد. بنابراین رویه کوبی مبل از خرید مبل استیل به مراتب مقرون به صرفه‌تر است.

در صورت نیاز از کجا مبل ارزان بخریم؟

اگر مبل دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار شما از نوع راحتی بوده و قصد به تعویض آن با مدل جدیدتر را دارید می‌توانید مشاهده قیمت مبل راحتی در فروشگاه اثاث چین را انجام دهید و نسبت به بودجه خود خرید خود را نهایی کنید. به طور کلی فروشگاه‌های اینترنتی در این بازار قیمتی به مراتب پایین‌تر از محصولات موجود در بازار مبل برای مدل‌های خود می‌گذارند که این کار به نوعی قابل تقدیر است.

تعمیر یا خرید مبل کدام یک به صرفه است؟

تعمیر و رویه کوبی مبل شامل چه مواردی می‌شود؟

رویه کوبی مبل به فرایندی گفته می‌شود که در آن پارچه مبل شکافته شده، سپس اسفنج یا فوم درون مبل با اسفنجی نو جاگزین شده و بعد از آن پارچه جدید بر روی مبل کشیده می‌شود. اگر مبلی که قصد تعمیر آن را دارید از لحاظ رنگ آسیب دیده است بهترین کار در هنگام تعمیر مبل این است که بعد از کنده شدن پارچه و اسفنج قدیمی مبل را به رنگ‌کاری برده و کل مبل یا قسمت‌های آسیب دیده را رنگ نمایید. اطمینان داشته باشید، هنگامی که پروسه رنگ‌کاری و رویه کوبی بر روی مبل شما به اتمام برسد با مبلی زیبا در خانه خود مواجه می‌شوید که تفاوت کمی با مدل‌های نو بازار دارد.

انتخاب پارچه برای تعمیر یا خرید مبل

یکی از دشوارترین کارهایی که هنگام تعمیر یا خرید مبل در پیشِ‌روی خانم‌ها وجود دارد انتخاب پارچه مبلی است. برای اینکه بتوانید اینکار را به آسانی انجام دهید، در ابتدا سلیقه‌ی خود و بعد از آن رنگ به کار رفته در دکوراسیون داخلی خانه را مدنظر قرار بدهید. با انجام اینکارها شما هیچ تضاد نامتعارفی در دکوراسیون داخلی خانه‌تان مشاهده نخواهید کرد. اگر مبل انتخابی شما، از نوع مبل راحتی بوده بهترین پارچه برای آن پارچه‌های جاسمین، مسکو، مایا، جری، چوپر و مِلما بوده ولی اگر مبل شما از نوع استیل است از پارچه‌های وارداتی و یا ساخت داخل گلدار(گل برجسته) انتخاب خود را انجام بدهید.

نکته: در هنگامی که پارچه مبل خود را انتخاب کردید حتماً با توجه به سبک مبل و نوع دکور خانه‌تان چند متر پارچه برای تعدادی کوسن زیبا انتخاب و خریداری نمایید. کوسن می‌تواند یکی از اِلمان‌های دکوری دکوراسیون پذیرایی باشد.

 مبل خود را به کدام کارگاه‌های تعمیر مبل بسپاریم؟

همانطور که در بالا وب سایت اثاث چین را برای خرید مبل ارزان پیشنهاد دادیم باید نکاتی را در مورد کارگاه‌های تعمیر مبل به شما گوشزد نماییم:

 • قبل از سپردن مبلتان به یک کارگاه حتماً به چند مغازه و محله رفته تا از نرخ و هزینه‌ی رویه کوبی اطلاعات کافی را داشته باشید.
 • نمونه‌کارهای تعمیری گارکاه را از نزدیک مشاهده و بعد از تست کردن نشیمن، سفارش خود را برای تعمیر مبلتان ثبت نمایید.
 • برای نشیمن مبلمان راحتی، اسفنج یورولوکس ویژه و برای مبلمان استیل از فوم سرد با کیفیت در قسمت نشیمن و تکیه گاه استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که هنگام ثبت سفارش در کارگاه‌های رویه کوبی تمامی مواد و متریال به کار رفته در هنگام تعمیر را در فاکتور خرید خود ذکر نمایید.

تعمیر یا خرید مبل کدام یک به صرفه است؟

جمع بندی

 1. انتخاب بین تعمیر یا خرید مبل ارتباط مستقیم به مدل مبل خانه شما دارد.
 2. اگر مبلمان موجود در خانه شما از نوع مبل راحتی بوده هزینه‌ی تعمیر مبل قدیمی‌تان با خرید مبل جدید به نوعی برابری می‌کند لذا پیشنهاد ما به شما خرید مبل راحتی ارزان است.
 3. اگر مبل دکوراسیون داخلی خانه‌تان از نوع استیل، کلاسیک و یا سلطنتی است، سعی کنید با خرید پارچه‌ی جدید، مبل را به یک رویه کوب ماهر سپرده تا به طور چشم گیری در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.
 4. در صورتی که بدنه مبل خانه شما آسیب دیده است با مشاوره گرفتن از رویه کوب مبلتان قسمت‌های آسیب دیده را مجدد رنگ نمایید تا ظاهر مبل شما جلاء و زیبایی بیشتری داشته باشد.
 5. برای انتخاب پارچه، تم رنگی دکوراسیون داخلی خانه‌تان را مدنظر قرار داده و نسبت به آن بهترین رنگ پارچه را انتخاب کنید.
 6. در هر دو صورت تعمیر و یا خرید مبل، از انتخاب و خرید کوسن‌های زیبا و جذاب غافل نشوید زیرا کوسن به تنهایی می‌تواند یکی از بخش‌های جذاب دکوراسیون پذیرایی باشد.

۲۱۲۱

کد خبر 1523527

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =