جیرجیرک‌هایی که پس از 17سال از زمین درآمدند،هواپیمای کاخ‌ سفید را زمین‌گیر کردند/عکس

یورونیوز نوشت:پرواز هواپیمای حامل خبرنگاران و گروهی از دستیاران جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا که قرار بود در شامگاه سه‌شنبه ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) به سوی بریتانیا پرواز کند، به تعویق افتاد.

دلیل تأخیر این هواپیما هجوم گونه‌ای از جیرجیرک‌ها بود که بعد از ۱۷ سال از زمین در آمده بودند.

هواپیمای اجاره‌ای کاخ سفید قرار بود حدود ساعت ۹ شب پرواز کند اما مقامات شرکت هواپیمایی به کاخ سفید اطلاع دادند که جیرجیرک‌ها به بخش‌های خارجی بدنه هواپیما حمله کرده‌اند و ممکن است به آن آسیب رسانده باشند. سپس یک هواپیمای دیگر برای انتقال مسافران به فرودگاه بین‌المللی دالس فرستاده شد تا پرواز در نخستین ساعات روز چهارشنبه انجام شود.

این اتفاق ساعاتی پیش از پرواز جو بایدن به بریتانیا روی داد. بایدن در نخستین سفر خارجی خود قرار است روز چهارشنبه با «ایر فورس وان» یا «هواپیمای یکِ نیروی هوایی» که مختص جابجایی رئیس جمهوری آمریکاست، به بریتانیا عزیمت کند. این هواپیما امکانات و مقاومت بهتری در برابر پدیده‌های طبیعی دارد.

جیرجیرک‌هایی که پس از 17سال از زمین درآمدند،هواپیمای کاخ‌ سفید را زمین‌گیر کردند/عکس
زنجره‌های ۱۷ ساله

زنجره‌های مهاجم به فرودگاه دالس که از گونه جیرجیرک‌ها هستند، یکی از طولانی‌ترین سال‌های عمر در میان حشرات را دارند.

در مناطقی از شرق ایالات متحده گونه‌ای زنجره زندگی می‌کند که سال‌ها در زیر زمین می‌ماند. لارو این حشره ۱۷ سال در زیر زمین رشد می‌کند و پس از در آمدن بال‌هایش، بیرون می‌آید.
در این زمان میلیون‌ها زنجره در میان درختان و روی سطوح دیگر دیده می‌شوند. سپس آنها بالغ شده، تخمگذاری می‌کنند و بعد از چند هفته می‌میرند. این حشرات با آن که سوژه کنجکاوی و تصویربرداری مردم و رسانه‌ها هستند، اما با صدای گوش‌آزارشان و نیز با حمله دسته‌جمعی‌شان، اغلب اوقات دردسر هم درست می‌کنند.

دوره حاضر از حمله زنجره‌ها در آمریکا که در ماه مه آغاز شده از قبل پیش‌بینی شده بود. عمر این زنجره‌ها در اواخر ژوئن و اوایل ژوئیه پایان می‌یابد و ساکنان منطقه دفعه بعدی باید در سال ۲۰۳۸ منتظرشان باشند.

جیرجیرک‌هایی که پس از 17سال از زمین درآمدند،هواپیمای کاخ‌ سفید را زمین‌گیر کردند/عکس

خبرگزاری ایرنا نیز گزارش داد: شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر گزارش داد: یک فروند هواپیمای چارتر که برای هئیت رسانه ای و مشاوران کاخ سفید برای همراهی رئیس جمهوری آمریکا به اروپا در نظرگرفته شده بود، قرار بود ساعت ۰۹:۰۰ بعدازظهر روز سه شنبه (روز گذشته) عازم این سفر شود اما  با حمله گروهی از جیرجیرک ها به بدنه خارجی این هواپیما، لغو شد.

بنابراین گزارش یک فروند هواپیمای چارتر دیگر از مبدا فرودگاه بین المللی دالاس برای بردن هیئت رسانه ای کاخ سفید اعزام شدو انتظار می رود این هیات رسانه ای اوایل صبح روز چهارشنبه (امروز) عازم این سفر شوند، جو بایدن نیز  با هواپیمای «ایرفورس-۱» که انتظار می رود از توانایی بهتری در برابر هجوم این گروه از جیرجیرک ها که پس از گذشت نزدیک به دو دهه در نواحی شرقی آمریکا سر از خاک به در آورده اند، برخوردار بوده و رئیس جمهوری آمریکا بتواند روز چهارشنبه به موقع راهی اروپا شود.

سی ان ان به نقل از مسئولان پارک ملی در سواحل شرقی آمریکا گزارش داد:گونه ای از جیرجیرک ها که به مدت ۱۷ سال در زیرخاک به حالت خواب به سر می برند پس از آنکه دمای هوا بالا می رود بیدار شده و به روی زمین می آیند، اولین گروه از این نوع جیرجیرک ها در ماه مه گذشته در مناطق شرقی آمریکا رویت شدند.

برآمدن تریلیون ها حشره جیرجیرک در ۱۵ ایالت از آمریکا

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز درگزارشی ویژه درباره هجوم این نوع از جیرجیرک ها در مناطق شرق آمریکا درماه گذشته نوشته بود: تریلیون ها حشره جیرجیرک از نوع «بروود ایکس» (Brood X) درحال سربر آوردن از زیرخاک در ۱۵ ایالت آمریکاهستند، از ایالت ایندیانا تا جرجیا تا ایالت نیویورک، اما شمار زیاد آنها هم اکنون در دو ایالت تنسی و شمال کالیفرنیا دیده شده اند.

جیرجیرک‌ها، سد راه سفر هیات رسانه ای بایدن به اروپا

آسوشیتدپرس در گزارش خود نوشت: بیرون آمدن این جیرجیرک ها میلیاردها نه بلکه تریلیون ها نوع از این  حشره که به مدت ۱۷ سال به صورت منزوی در زیر خاک به سر می برند، نشانه ای بارز از بحران تغییرات آب و هوایی است.

بنابراین گزارش زمانی که درجه حرارت در زیر خاک و زمین بالا برود باعث بیدار شدن جیرجیرک های بروود ایکس شده و برای درامان ماندن،   از هرجسمی بطور عمودی بالا می روند، درحالی که دمای خاک در دو ایالت مریلند و اوهایو همچنان خنک مانده اما  شماری از این نوع جیرجیرک ها به سطح خاک آمده و انتظار می رود طی روزهای آتی و با گرم تر شدن هوا، ساکنان این دو ایالت با موجی از این حشرات مواجه شوند.

بنابر مطالعات صورت گرفته توسط دانشگاه «کنکتیکت»، آمریکا تنها مکان در جهان است که این نوع از جیرجیرک ها قادرند به مدت ۱۳تا ۱۷ سال در زیر خاک و زمین به سر برند.

310 310

کد خبر 1523622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =