آغاز اجرای طرح ترخیص فوق العاده خودرو های توقیفی در البرز

رئیس پلیس راهور استان از اجرای طرح ترخیص فوق‌العاده خودرو های توقیفی در ۲ ماه آتی در سطح استان البرز خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ سرهنگ «غلامعلی شرق» گفت: در راستای ساماندهی فرآیند ترخیص خودروهای توقیفی رسوبی و به منظور جلوگیری از ضرر و زیان اموال عمومی و انباشت خودروهای رسوبی و غیر رسوبی در توقفگاه‌ها، صیانت از اموال مردم و تسهیل در ترخیص. طرح ترخیص خودروهایی که قبل از تاریخ ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۹ توقیف و در پارکینگ نگهداری می‌شوند، در پلیس راهور استان البرز اجرایی خواهد شد.


وی افزود: مالکان وسائط نقلیه‌ای که خودروهای آنها در پارکینگ‌ها توقیف شده می‌تواننداز روز سه شنبه ۱۸ خرداد سال جاری به مدت دو ماه با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و ارائه مدارک لازم نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند.


رئیس پلیس راهور استان البرز بیان داشت: طی تمهیداتی که در این طرح در نظر گرفته شده است خودرو هایی که شامل این طرح می‌شوند، هزینه نگهداری در پارکینگ‌ها برابر تعرفه سال ۱۳۹۴ محاسبه خواهد شد و همچنین امکان پرداخت خلافی به صورت تقسیط وجود داشته و جرائمی که به علت دیرکرد ۲ برابر شده اند، مورد بخشودگی واقع می‌شوند.


این مقام انتظامی ادامه داد: همچنین در این طرح شرایطی فراهم شده تا متقاضیان فاقد گواهینامه رانندگی با معرفی فرد دارای گواهینامه مجاز، امکان ترخیص خودرو برای آنها فراهم شود.


سرهنگ شرق گفت: هماهنگی لازم با شرکت‌های بیمه برای ایجاد امکان بخشودگی جریمه دیرکرد، تمدید و تقسیط هزینه بیمه انجام شده و ترخیص خودرو با ارائه مدارک مالکیت توسط مالک یا وکیل قانونی وی در صورت نداشتن قبض پارکینگ و با عدم الزام به تسویه حساب عوارض شهرداری، طرح ترافیکی و عوارض آزاد راهی در طول اجرای طرح صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: خودرو هایی که هیچ گونه سابقه‌ای در سامانه شماره گذاری پلیس راهور و یا سامانه پارکینگ ندارند از این خدمات مستثنی بوده و باید به پلیس آگاهی مراجعه کنند.


رئیس پلیس راهور استان البرز در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر خودروهای توقیفی رسوبی که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی توقیف شده‌اند، سایر خودروهایی که توسط رده‌های دیگر ناجا و یا در اجرای دستورات مقامات قضایی توقیف شده‌اند، پس از سیر مراحل قانونی مربوطه و اثر گذاری بلامانع بودن ترخیص در سامانه از سوی پلیس تخصصی مربوطه و یا مکاتبه رسمی ، در فرآیند ترخیص این دستورالعمل قرار می‌گیرند.

46

کد خبر 1523679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =