وعده بایدن برای جلوگیری از تهدیدهای تروریستی در افغانستان

ایسنا نوشت:رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید، با خروج سربازان آمریکایی از افغانستان، واشنگتن از تهدیدهای تروریستی در افغانستان چشم پوشی نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا اخیرا در پیامی در مورد وضعیت افغانستان به کنگره تاکید کرد که به منظور ممانعت از ظهور مجدد تهدید تروریستی در افغانستان، آمریکا توانایی‌های خود را در بخش مبارزه با تروریسم در منطقه "بازیابی" می‌کند.

وی در این پیام همچنین گفته که حمایت واشنگتن از حقوق زنان و دختران افغان ادامه خواهد داشت و واشنگتن کمک‌های بشردوستانه و حمایت خود را از افغانستان ادامه خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا در این نامه ادامه داده است: ایالات متحده از مذاکرات صلح بین حکومت افغانستان و گروه طالبان که با همکاری سازمان ملل متحد برگزار می‌شود، "کاملاً حمایت" می‌کند و از سایر کشورها در منطقه به ویژه پاکستان می‌خواهد تا اقدامات بیشتری را به منظور حمایت از ثبات افغانستان انجام دهند.

جو بایدن دو ماه پیش خروج کامل نظامیان آمریکا را از افغانستان اعلام کرد و گفت که تمام سربازان آمریکایی تا یازدهم سپتامبر امسال از افغانستان خارج خواهند شد.

این تصمیم بایدن انتقاد برخی قانونگذاران آمریکایی به ویژه اعضای حزب جمهوریخواه را برانگیخت و رهبران جمهوریخواه کنگره بایدن را به نادیده گرفتن توصیه‌ها و هشدارهای مقام‌های نظامی ایالات متحده متهم کردند.

اما بایدن در نامه‌ای که به اعضای کنگره ارسال کرد، گفت که ایالات متحده به اهدافی که پای این کشور را به افغانستان باز کرد، دست یافته است.

بایدن همچنین در این نامه تذکره داده که اجازه نخواهد داد حضور سربازان آمریکایی در افغانستان "ابزار  چانه زنی" طرف‌های درگیر جنگ در این کشور باشد.

در نامه رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا آمده است که واشنگتن حکومت افغانستان و طالبان را به خاطر تعهدات‌شان مبنی بر اجازه ندادن به تروریست‌ها برای تهدید آمریکا نیز پاسخگو خواهد کرد.

311311

کد خبر 1523732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =