موجودی انبارهای هلال احمر در صورت بروز حادثه کافی است؟

تسنیم نوشت: ولی پور گفت: وضعیت انبارهای هلال احمر تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد، اما در صورت بروز هر گونه حادثه‌ای پاسخگو خواهیم بود.

مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر  درباره آخرین وضعیت انبارهای امدادی هلال احمر، اظهار کرد: شارژ انبارهای امدادی بر اساس اعتباراتی که دولت به هلال احمر تخصیص می‌دهد انجام می‌شود و اقلام‌ امدادی به ۳ دسته تقسیم می‌شوند، دسته اول شامل اقلام زیستی مانند چادر، پتو، لوازم گرمایشی و ... می‌شود که در این زمینه در شرایط بحرانی ۷۰ درصد آمادگی تامین را داریم.

وی افزود: دسته دوم و دسته سوم شامل مواد غذایی و لوازم بهداشتی است که بر اساس میزان اعتبارات تامین می‌شوند، اما به علت تاریخ مصرف نمی توان در مدت طولانی نگهداری و توزیع کرد که بر این اساس معمولا میزان ذخیره سازی نسبت به دسته اول کمتر است.

ولی پور با بیان اینکه وضعیت انبارهای هلال احمر تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد، تصریح کرد: انشالله که حادثه‌ای نداشته باشیم ولی در حوادث احتمالی تا امروز پاسخگو بودیم و در صورت حوادث جدید باز هم پاسخگو خواهیم بود و جای نگرانی نیست.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر درباره روند واکسیناسیون امدادگران و نجاتگران هلال احمر گفت: واکسیناسیون در دستور کار است، طبق مکاتبات انجام شده با وزارت بهداشت مجوز ۵۰ هزار واکسن برای واکسینه کردن کارکنان و نجاتگران جمعیت هلال احمر در سراسر کشور صادر شده است.

وی در مورد نوبت بندی و سهمیه تزریق واکسن استان‌ها افزود: این اقدامات نسبت به سهمیه اختصاص یافته به استان‌ها تحت نظارت دانشگاه‌ها به خود استان‌ها واگذار شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: اولویت دریافت واکسن با نجاتگران، کارکنان مراکز درمانی، داروخانه‌ها و پست‌های ورودی موقت در مبادی ورودی استان‌های کشور است.

او در مورد روند تزریق واکسن کرونا تا کنون، گفت: واکسیناسیون امدادگران استان فارس کامل شده و سایر استان‌ها تا ۵۰٪ انجام شده است، همچنین واکسیناسیون استان تهران از هفته گذشته آغاز شده و در حال انجام است.

47231

کد خبر 1523853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =