آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان و دانش‌آموزان

ایلنا نوشت: معاون درمان ستاد کرونای استان تهران گفت: برای شارژ مجدد واکسن برای دُز دوم مسؤلین در تلاش هستند، به علاوه اینکه پیگیر دریافت مجوز اضطرار استفاده از واکسن برکت برای تزریق نیز هستند.

نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران، ضمن اشاره به کاهش در مراجعات بیماران کرونایی به بیمارستان، بیان کرد: در خصوص مراجعات بیماران به مراکز درمانی کماکان یک کاهش کلی وجود دارد، در واقع هر هفته ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داریم، اما این کاهش‌ها به شکل قابل توجه نبوده است.

وی ادامه داد: همچنین موارد بستری بیماران کرونایی به طور متوسط روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ مورد است. در حال حاضر نیز کل بستری‌ها حدود ۴۷۰۰ نفر است ولی کاهشی که مورد نظر ما است، خیلی دیر انجام می‌شود، از زمان پیک بیماری تا الان ۵۰ درصد کاهش داشتیم.

توکلی در مورد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و همچنین تزریق واکسن دانشجوها گفت: هنوز ابلاغیه‌ی مکتوب برای بازگشایی مدارس و دانشگاه نیامده است؛ البته جزو سیاست‌های مراکز آموزشی است که در مهر ماه دانشگاه و مدارس به شکل حضوری شروع به فعالیت کنند.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم در مرداد ماه واکسیناسیون دانشجوها تسهیل پیدا کند چون دانشجوهایی که در بیمارستان فعالیت می‌کردند، مثل پزشکی و پیرا پزشکی تقریبا واکسیناسیون شان در حال کامل شدن است.

توکلی افزود: اما دانش آموزان زیر ۱۸ سال هستند و دستورالعملی برای تزریق واکسن به آنها وجود ندارد.

وی در مورد پروتکل تورهای گردشگری گفت: برای برگزاری تورهای گردشگری، پروتکل ها ابلاغ شده و قوانینی برای کل آن ها در نظر گرفته شده است، در واقع هیچ منعی برای برگزاری تورهای گردشگری در تابستان وجود نخواهد داشت.

توکلی با اشاره به کمبود واکسن برای تزریق دُز دوم، بیان کرد: ما الان کمبودی در دُز دوم واکسن به شکل قابل توجه نداریم و این موضوع برای بعضی مراکز است، اما برخی افراد با همان دُز اول هم ایمنی قابل توجه به دست آوردند، به خصوص اگر سابقه ابتلا هم داشته باشند.

وی افزود: ابتلا برای آنها کاربرد یک دُز را داشته و بعید است وقفه پیش آمده باعث کاهش ایمنی زایی شود. البته برای شارژ مجدد واکسن برای دُز دوم مسؤلین در تلاش هستند، به علاوه اینکه مجوز اضطرار استفاده از واکسن برکت برای تزریق هم در حال پیگیری است.

توکلی در پاسخ به اینکه آیا استفاده از واکسن برکت به جای دوز دوم واکسن‌های کم آمده مشکلی ایجاد نمی‌کند؟ گفت: استفاده از واکسن‌ها در دُزهای اول و دوم و به شکل جدا از نظر منابع علمی مشکلی ندارد.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1524054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =