والیبال ایران با اشتباهات خودی به آلمان‌ها باخت!

تیم‌ملی والیبال ایران در نهمین بازی خود در لیگ ملت‌های 2021 به مصاف آلمان رفت و چهارمین شکست خود را متحمل شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی والیبال ایران در نهمین مسابقه خود در لیگ ملت های 2021 از ساعت 12:30 به مصاف آلمان رفت و در یک بازی عجیب و غریب با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد تا ایران فقط یک امتیاز از این مسابقه کسب کند و تعداد بردهایش در عدد 5 بماند. این چهارمین شکست ایران در لیگ ملت های 2021 بود.

ولادیمیر آلکنو برای شروع این مسابقه سعید معروف، مسعود غلامی، محمد موسوی، میثم صالحی، میلاد عبادی پور، صابر کاظمی و آرمان صالحی استفاده کرد.

ست نخست؛ 25 بر 23 به سود ایران

شاگردان ولادیمیر آلکنو شروع خوبی در این مسابقه نداشتند، اما زمانی که سعید معروف پشت خط سرویس قرار گرفت ورق برگشت و در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ایران ادامه پیدا کرد و در امتیاز 16 بر 14 به سود ایران یک بار دیگر تیم ها به وقت استراحت فنی رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود شاگردان ولادیمیر آلکنو خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ 25 بر 20 به سود آلمان

برای شروع ست دوم ترکیب ایران تغییری نکرد. شاگردان جیانی در تیم ملی آلمان این ست را کمی بهتر آغاز کردند و در امتیاز 8 بر 6 به سود آنها، هر دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند. برتری آلمانی ها ادامه پیدا کرد و در امتیاز 16 بر 11 به سود آنها، یک بار دیگر بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند.  این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 20 به سود شاگردان جیانی خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ 25 بر 19 به سود آلمان

آلمان در ست سوم هم شروع خوبی داشت و توانست ایران را تحت فشار قرار دهد. در امتیاز 8 بر 3 به سود شاگردان جیانی، بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند. اختلاف رفته رفته بیشتر شد و آلکنو مجبور شد تا تغییراتی در ترکیب تیم ایجاد کند. در امتیاز 16 بر 8 به سود آلمان، بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت 25 بر 19 به سود آلمان تمام شد تا یکی از سنگین ترین شکست های تیم تا اینجای مسابقات ثبت شود.

ست چهارم؛ 25 بر 19 به سود ایران

ست چهارم با شور و هیجان بالایی بین بازیکنان دو تیم آغاز شد. در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران بازیکنان به وقت استراحت فنی رفتند تا به صحبت های سرمربیان خود گوش کنند.  آلمان در امتیاز 10 بازی را به تساوی کشاند. عملکرد هر دو تیم در این ست بسیار تماشایی بود، اما در نهایت ست چهارم با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران تمام شد.

ست پنجم؛ 15-13 به سود آلمان

امتیاز اول این ست را آلمانی ها از روی دفاع کسب کردند. بیرون رفتن سرویس میثم صالحی بازی را 7-4 به نفع آلمان ها کرد. اشتباهات بازیکنان ایران هم در این ست ادامه داشت و شاگردان جیانی به خوبی از این مسئله استفاده کردند. تلاش های بازیکنان و البته نکات فنی آلکنو حریف اشتباهات خودی نشد و در نهایت این ست هم با برتری آلمان همراه شد تا آن ها 3 بر 2 برنده این مسابقه باشند.

 
تیم ملی والیبال ایران در دهمین مسابقه خود روز سه شنبه، 25 خرداد از ساعت 14:30 باید مقابل استرالیا قرار بگیرد.

والیبال ایران با اشتباهات خودی به آلمان‌ها باخت!

بیشتر بخوانید: بازگشت ملی‌پوش والیبال به ایران

253 251

کد خبر 1524145

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۱
  0 1
  سرویس زدنشون از زشت هم رد کرده بود بیشتر تخلیه انرژی داشتند و توان تکنیکی
 • سید کاووس FR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۱
  2 1
  عبادی پور ،پدر تیم رو درآورد. چه اصراری به بودنش در تیم هست؟ مگه چون لهستان بازی می‌کنه باید همش تیم ملی باشه؟
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۱
  0 1
  بد بود
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۱
  2 1
  یه آدم مرد چرا حرف دل ما رو نمی زنه بخدا عبادی پور چند سال هست رو اعصابه هرچی بقیه زحمت می کشن این پودر میکنه یکی بیاد تو صدا و سیما بگه این در حد تیم ملی نیس چقدر حرص از دستش بخوریم
 • ناشناس IR ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۱
  0 1
  بچه هافوق العاده بودن. همه تیمهای ضعیف جلوی تیمهای بزرگ یک انگیزه خاصی بهشون دست میده که باعث پیروزی تیم حریف میشود. البته فشردگی بازیها رونبایدفراموش کرد.
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
  0 1
  همیشه باید خراب کنن آخه یه ذره کیفیتشون رو بالا ببرن ...همیشه ایران تو والیبال اگر باخته به خاطر اشتباهات بازیکنان بوده