آیا همه کابینت سازها بدقول هستند؟ | سفارش لحظه آخری کابینت

تا حالا شده عجله و استرس داشته باشین، بعد پشت سر هم اتفاقات عجیب براتون بیفته که عجله و استرس تون رو بیشتر کنه؟

این دقیقا توصیف داستان شیما و نیما، عروس و دامادِ قصه ماست. زوجی که نزدیک عروسی شون هست و درگیر کارهای ساختمانی و کابینت سازی میشن، اونم کابینت ممبران، که کلی ظریف کاری و نکته داره!!

آخ آخ... میدونین که!؟ پیدا کردن کابینت ساز حرفه ای یه طرف؛ بدقولی کابینت سازها هم یه طرف!!

آخه تصور عموم اینه که کابینت سازها خیلی بدقول هستن! ولی در ادامه میبینیم که اینجوریام نیست، به شرطی که کمی دقت به خرج بدین!

داستان کابینت آشپزخانه‌ی شیما و نیما

شیما گوشه آشپزخونه نشسته و زانوهاش رو بغل کرده بود. نیما با لیوان شربت اومد سمتش، لیوان رو داد به شیما و خودش هم کنارش روی زمین نشست.

دیگه وقت زیادی تا روز عروسی نمونده و پیمانکار آپارتمان هم خونه رو دیر تحویل داده بود، اون هم خونه ای بدون کابینت آشپزخانه، در این اوضاع که درگیر مجلس عروسی هستن، دیگه کی می‌تونه دنبال کابینت ساز خوب، انتخاب مدل و نوع کابینت و کلی نکات فنی اقتصادی دیگه باشه؟

نیما یکدفعه مثل برق و باد از جاش پرید و جلوی شیما ایستاد و گفت: " فهمیدم، چاره کار در دست‌های مسعود هست. اون واسه هر کاری یک راه حلی داره، تازه از ساختمان هم که سرش میشه، چون مرحوم باباش بنا بود. "

این جمله رو گفت و بدون اینکه منتظر جوابی از شیما باشه رفت تا به مسعود زنگ بزنه.

وقتی مسعود ماجرا رو شنید فقط دو کلمه گفت: "سلام ساختمان" و بعد هم نیما و شیما رو ساعت دو به صرف ناهار دعوت کرد.

"سلام ساختمان" چیه؟

 موقع ناهار وقتی نیما و مسعود داشتن از خاطرات دوران کودکی صحبت می‌کردن، شیما پرسید: "آقا مسعود ما رو ناهار دعوت کردی اینجا که خاطره بازی کنی؟ من خیلی استرس دارم و نمیدونم باید چیکار کنیم!؟ "

مسعود با همون آرامش همیشگی گفت: "نگران نباش شیما خانم، من یه جایی رو میشناسم که چاره مشکل شماست: سلام ساختمان."

شیما: "چجوری آخه!؟ "

مسعود: "سلام ساختمان یه جورایی مثل اسنپ کار میکنه ولی کاملاً تخصصی در زمینه ساختمان. یعنی بیش از ۳۰۰ دکوراتور در ۱۱ استان ایران عضو سلام ساختمان هستن، که همگی بصورت مداوم رصد میشن و نظرات مشتریانشون تعیین کننده حضور یا عدم حضور اونها در مجموعه است. علاوه بر این، مشاوره رایگان هم دارن.

فقط کافیه درخواستت رو در سایت شون ثبت کنی، بعد از حداکثر ۲۴ ساعت بهت زنگ میزنن و هر سوالی در رابطه با انتخاب نوع کابینت، قیمت (مثلاً قیمت کابینت ممبران)، نکات قرارداد و ... داشته باشی، پاسخ میدن. "

نیما: "قبل از ناهار که با مسعود پای سیستم بودیم، در سایت سلام ساختمان فرم درخواست مشاوره رایگان و معرفی کابینت ساز رو پر کردیم تا برای مشاوره به ما زنگ بزنن. "

شیما با شک از سر میز بلند شد گفت: " بزک نمیر بهار میاد کمبزه با خیار میاد! حتماً بهمون زنگ میزنن!! ما عجله داریم، نمیتونیم صبر کنیم تا شاید بهمون زنگ بزنن!! "

نیما و مسعود همزمان گفتن: "تا ۲۴ ساعته دیگه. "

نیما: "اونم حداکثر! شیما جان لطفاً این ۲۴ ساعتم بخاطر من دندون رو جیگر بذار ببینیم (چه می‌کنه این سلام ساختمان)."

شیما: "دلم راضی نمیشه، آخه مگه میشه کابینت رو هم اینترنتی سفارش داد؟ ولی خب ضرر که نداره، این یک روز هم صبر میکنم. "

سرنوشت کابینت خونه شیما و نیما: کابینت ممبران

 شیما در خونه قدم می‌زد و ناخنهاش رو می‌جوید.

که یهو تلفن نیما زنگ خورد. مشاور سلام ساختمان بود.

مشاور بهشون توضیح داد که مجموعه سلام ساختمان در بیش از ۱۱ استان دکوراتور (کابینت ساز) مورد تایید داره. این دکوراتورها با اصول خیلی سفت و سختی ارزیابی شدن و کماکان هم بعد از هر پروژه کار اون‌ها مورد بررسی قرار می‌گیره و از همه مشتریان شون نظرسنجی میشه. حتی میتونیم در پروفایل کابینت سازها، نظرات مشتری‌های دیگه اونها رو ببینیم.

نیما به مشاور توضیح داده که چقدر زمان و خوش قولیِ کابینت ساز براشون مهمه. پاسخ مشاور سلام ساختمان در رابطه با خوش قولی کابینت سازها این بود که:

همه کابینت سازها بدقول نیستن که، فقط کافیه کمی دقت کنین و... و.

و به چند نکته توجه داشته باشین:

- بر اساس نظرسنجی از مشتریان سلام ساختمان، ۹۴% از پروژه ها تحویلِ زودتر از موعد یا به موقع داشتن، پس خوبه که دیدگاه منفی مون رو نسبت به کابینت سازها اصلاح کنیم (البته با رعایت دو نکته زیر).

- لازمه که پیش پرداخت ها رو در زمان مقرر پرداخت کنین تا برنامه ریزی کابینت ساز دچار مشکل نشه.

- در قرارداد به ازای هر روز تاخیر، جریمه ای تعیین کنین، این موضوع میتونه یک عامل بازدارنده برای تاخیرات از طرف کابینت ساز باشه.

مسئله دیگه ای که شیما و نیما داشتن، این بود که نمیدونستن چه نوع کابینتی انتخاب کنن. فقط شیما چندتا عکس دیده بود. مشاور براشون توضیح داد که تصاویر کابینت ممبران هستن ولی برای انتخاب کابینت ممبران باید به نکات زیر توجه داشت:

چطور کابینت ممبران انتخاب کنیم که بعداً پشیمون نشیم؟ پاسخ از زبان مشاور سلام ساختمان...

۱. اول اینکه بدونین کابینت ممبران، کابینتی با سبک کلاسیک هست. ویژگیِ اصلیِ سبک کلاسیک هم طراحی شلوغ و مجلل هست که برای فضاهای کوچک (آشپزخانه زیر ۱۰ متر) جالب نمیشه.

۲. دوم اینکه، بهتره سبک آشپزخونه تون با سایر قسمتهای خونه هماهنگ باشه (مخصوصاً اگه آشپزخانه اپن هست). یعنی اگه دکوراسیون مدرن، همراه با مبلمان مدرن دارین، طرح های معمول برای کابینت ممبران (همون مدلهایی که شیما دوست داره و عکسش رو برای مشاور سلام ساختمان فرستاده)، انتخاب خوبی نیست.

آیا همه کابینت سازها بدقول هستند؟ | سفارش لحظه آخری کابینت

۳. سوم اینکه، ساخت و اجرای کابینت ممبران ظرافت زیادی داره که باعث میشه انتخاب مجری برای این کابینت، اهمیت زیادی داشته باشه. علاوه بر این، پیشنهاد میشه از ممبران شرکتی که دارای ضمانت هست استفاده کنین، نه ممبران کارگاهی!

در نهایت با وجود توضیحات مشاور، انتخاب شیما و نیما، کابینت ممبران سفید بود.

آیا همه کابینت سازها بدقول هستند؟ | سفارش لحظه آخری کابینت

یک روز طول کشید تا دو تا از مجری های معرفی شده توسط سلام ساختمان برای بازدید حضوری به منزل بچه ها برن. در این فاصله نیما و شیما حسابی پیج اینستاگرام سلام ساختمان و سایتش رو زیر و رو کردن و کلی اطلاعات فنی و ایده گرفتن.

انتخاب مجری کابینت ممبران

خلاصه با آقای احمدی یکی از مجریان معرفی شده به توافق رسیدن و بعد از بستن قرارداد سفت و سخت البته با حضور مسعود، بانی این ماجرا، آقای احمدی قول داد سه روز قبل از مراسم عروسی خونه رو به اونها تحویل بده تا اونها هم بتونن کارهای لازم رو انجام بدن.

عروسی با کادوی خاص مسعود

نیما ماشین رو دم درب متوقف کرد و در میان هلهله دختران فامیل دست شیما خانم که امشب دیگه بهش می‌گفتن عروس خانم رو گرفت و رفتند داخل خونه. در رو که باز کردن با سورپرایز مسعود روبرو شدن، یک دسته گل بزرگ روی اُپن آشپزخونه گذاشته بود، با یه کارت که روش نوشته بود:

"عروس خانم چه خوب شد که بهم اعتماد کردین و از تجربه روش های جدید نترسیدین! "

۲۱۲۱

کد خبر 1524374