سال گذشته، درآمدهای مالیاتی آذربایجان‌غربی ۱۱۳ درصد افزایش یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی در خصوص اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان گفت: خوشبختانه امسال رتبه آذربایجان غربی در میان استانهای کشور با یک پله صعود، رتبه پنجم کشوری است و ۶/۵ درصد اعتبارات کشور در این حوزه به آذربایجان‌غربی اختصاص خواهد یافت.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غبی، ناصر حضرتی پر روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به محدودیت ها و شرایط ویژه اقتصادی و مالی در کشور گفت: در سال گذشته خوشبختانه توانستیم با تدابیر انجام شده بخش قابل توجهی از خواسته‌های کارکنان دولت در استان در حوزه پرداخت حقوق و مزایا را محقق کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در سال گذشته درآمدهای مالیاتی استان ۱۱۳ درصد افزایش یافته است گفت: با وجود تحریم ها و شیوع بیماری کرونا و بدون افزایش پایه های مالیاتی، با کشف منابع جددی مالیاتی در استان میزان درآمدهای مالیاتی استان در سال گذشته با ۱۱۳ درصد افزایش به یکهزار و ۶۲۷ میلیارد تومان رسید.

وی گفت: در سال گذشته خوشبختانه تمامی اعتبارات هزینه ای ابلاغ شده به استان محقق شد و در این زمینه هیچ مشکلی نداشتیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در سال گذشته مطالبات ۶۵۶ نفر از بازنشستگان سال ۹۸ و قبل از آن نیز پرداخت شد.

حضرتی پر  همچنین در خصوص اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان نیز در سال گذشته اظهار، داشت : در سال گذشته از مجموع  هزار و ۵۳۴ میلیار تومان اعتبارات دارایی های سرمایه ای استان ۷۶۰ میلیارد تومان در قالب نقد و اوراق تخصیص یافت.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت به احیای دریاچه ارومیه و تامین اعتبارات اختصاص یافته به اجرای طرح های این پروژه ، گفت: در راستای اجرای پروژه های انتقال آب و کنترل و مدیرت آبهای مرزی استان تا کنون با قیمت به روز شده بیش از ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی در ادامه سخنان خود با اشاره به روند اختصاص اعتبارات سال ۱۴۰۰ در کشور ، اعتبارات هزینه ای استان در این اعتبارات را ۳.۸۵ درصد اعتبارات کشور عنوان کرد و گفت: در جدول اعتبارات هزینه ای کشور استان آذربایجان‌غربی در ردیف نهم در بین استانها قرار دارد .

حضرتی پر همچنین در خصوص اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان نیز گفت: خوشبختانه امسال رتبه آذربایجان غربی در میان استانهای کشور با یک پله صعود، رتبه پنجم کشوری است و ۶/۵ درصد اعتبارات کشور در این حوزه به آذربایجان‌غربی اختصاص خواهد یافت.

وی در ادامه با اشاره به توجه ویژه دولت برای توسعه زیر ساخت ها در کشور و بویژه استانهای کم برخوردار ، اظهار داشت: در بودجه سالجاری برای توسعه راههای روستایی استان ۳۷۴ میلیارد تومان، برای توسعه آب روستایی۲۷۲ میلیارد تومان  و برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی ۱۴۱ میلیارد تومان اعتبار به استان مصوب شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی همچنین گفت: برای اجرای طرح های ملی استان از محل اعتبارات ملی ۵۴۹ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است .

حضرتی پر همچنین از تخصیص اعتبار ویژه به استانهای آذربایجان‌غربی، کرمان، هرمزگان و خوزستان در جهت ارتقای شاخص های فضاهای آموزشی در بودجه سال جاری خبر داد.

وی با اشاره به اینکه تخیص بودجه در استان بر مبنای جمعیت و فصول در بین شهرستانهای استان توزیع می شود گفت: امسال ۲۲۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار شامل اعتبار سرمایه ای، توازن استانی، اعتبارات تملک دارائی های سرمایه‌ای ، توازن ملی و اعتبارات ملی استانی شده  در فصول مختلف توزیع می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در بوجه امسال استان توجه ویژه ای به حمل و نقل ، توسعه و خدمات شهری روستایی و عشایر ، آموزش و پرورش ، فصل کشاورزی و منابع طبیعی ، صنعت و معدن و فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان شده است.

کد خبر 1524552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =