روزگار نوسان گیری در بازار ارز/ تغییر حرکت قیمت دلار

اقتصادنیوز نوشت: بامداد امروز قیمت دلار در پشت خط تغییر روند داد اتفاقی که از نگاه ناظران می تواند روند معاملات ارزی را تغییر دهد.

شرایط فعلی مناسب برای خرید و فروش های بلندمدت در بازار ارز نیست. این جمله ای است که این روزها از سوی تحلیل گران بازار به کرات شنیده می شود. از نگاه آن ها، در فضای کنونی، بیشتر باید به دنبال نوسان گیری در فواصل کوتاه بود. به نظر می رسد معامله گران حرفه ای بازار نیز رفتار خود را در روزهای اخیر با همین تاکتیک تنظیم کرده اند.

کف و سقف قیمت دلار در هفته گذشته بین ۲۳ هزار و ۸۰۰ تا ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان بود؛ ‌ ولی با توجه به شکست سطح حمایتی ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی دلار در روز شنبه، ‌ می توان انتظار سقف و کف جدیدی را برای بازار داشت. عده ای از تحلیل گران فنی عنوان می کردند که حمایت مهم فعلی اسکناس آمریکایی محدوده ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومانی است و مقاومت جدید بازار، محدوده ۲۳ هزار و ۷۸۰ تومان خواهد بود. طبیعتا در صورت شکست مقاومت یاد شده، بازار بار دیگر با سد ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان رو به رو خواهد بود.

دیشب در معاملات پشت خطی، قیمت دلار توانست از مقاومت یاد شده عبور کند و به سرعت به مرز ۲۴ هزار تومانی نزدیک شود. این موضوع می تواند جریان معاملات در روز جاری را بسیار متفاوت تر از روز شنبه کند.

روزگار نوسان گیری در بازار ارز/  تغییر حرکت قیمت دلار

روزگار نوسان گیری در بازار ارز/ تغییر حرکت قیمت دلارروزگار نوسان گیری در بازار ارز/ تغییر حرکت قیمت دلارروزگار نوسان گیری در بازار ارز/ تغییر حرکت قیمت دلاراحتیاط در معاملات ارزی

در روزهای اخیر معامله گران ریسک زیادی برای خرید و فروش دلار نکرده اند. گفته می شود، یکی از دلایل احتیاط معامله گران، عرضه ارزی بازارساز به صورت حواله و اسکناس بوده است. برخی معامله گران عنوان می کنند که درهم امارات توان شکست محدوده ۶ هزار و ۶۰۰ تومان را از خود نشان نداد. این مساله عامل مهمی بود که منجر به عقب نشینی خریداران شد. با این حال، درهم  توان نزول به زیر حمایت ۶ هزار و ۵۰۰ تومان را نیز بروز نداده است و همین موضوع موجب شده است  که فروشندگان نیز فعالیت بیشتری در بازار نکنند.

۲۲۳۲۲۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1524787

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =