صندلی کناری جف بزوس برای سفر به فضا ۲۸ میلیون دلار فروش رفت

فارس به نقل از رویترز نوشت: شب گذشته و در طول اجرای یک مناقصه صندلی کناری جف بزوس در یک فضاپیما ۲۸ میلیون دلار فروش رفت.

قرار است ماه آینده یک فضاپیما به عنوان بلو اوریجین، یک سفر گردشگری به فضا داشته باشد که در این سفر جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون آمریکا و یکی از پولدارترین افراد جهان هم حضور خواهد داشت.

یک صندلی دیگر در این فضاپیما در مناقصه‌ای که شب گذشته برگزار شد، ۲۸ میلیون دلار فروش رفت. این مناقصه فقط ۷ دقیقه طول کشید و به صورت تلفنی برگزار شد. مشخصات برنده این مناقصه که به نظر می‌رسد یک پولدار طرفدار فضا باشد، هنوز اعلام نشده است. 

صندلی کناری جف بزوس برای سفر به فضا 28 میلیون دلار فروش رفت

این فضاپیما روز ۲۰ جولای از تگزاس آمریکا به فضا پرتاب خواهد شد و نقطه عطفی در ورود شرکت‌های خصوصی به فعالیت‌های مرتبط با گردشگری در فضا به شمار می‌رود. 

بزوس هم‌اکنون مالک شرکت بلو اوریجین هم هست و در تلاش است تا در میان سه نفر ثروتمند برتر جهان نخستین کسی باشد که پا به فضا می‌گذارد. 

بزوس در یک ویدئو که پیش از مناقصه پخش شد، گفت که دیدن زمین از فضا شما را تغییر می‌دهد و باعث می‌شود رابطه شما با این کره خاکی و بشریت تغییر کند. بزوس همچنین گفته که برادرش مارک وی را در این سفر همراهی خواهد کرد. 

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1524939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =