پیام بنیاد فارابی برای جان‌باختن دو عضو «افغان فیلم» در یک حادثه تروریستی

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، در پیام تسلیت جان باختن دو عضو جوان «افغان فیلم»، این دو دختر را فرشتگانی خواند که می‌خواستند با ابزار هنر، نور، امید و لبخند را به زندگی مردم افغانستان، برگردانند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیرو حادثه تروریستی کابل در روز شنبه ۲۲ خرداد که به کشته شدن دو عضو «افغان فیلم» منجر شد، بنیاد سینمایی فارابی، پیامی را منتشر کرد. 

علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، ضمن ابراز تسلیت جان باختن فاطمه محمدی و طیبه موسوی، در پیامی به صحرا کریمی، مدیر «افعان فیلم»، نوشته است: 
«هنوز داغ از دست دادن دختران معصوم دانش‌آموز و شهروندان و دانشجویان بی‌دفاع در افغانستان بر دلهای‌مان نشسته بود که خبر هولناک دیگری، تمام وجودمان را به درد آورد.
شهادت دو تن از دختران هنرمند در حوزه سینما که با قوه خیال خود تلاش داشتند جهانی عاری از خشونت و مملو از امید و روشنایی رقم بزنند، قلب هر انسانی را می‌فِشُرد و دل هر موجودی را خونین می‌کند.
چه کلام و گفتاری تاب بیان این فاجعه را دارد؟ چه فریادی آن‌چنان بلند است که این درد را در عالم درافکند؟ تنها می‌توان به آغوش امن خداوند پناه برد و از او برای خانواده ایشان، همکاران‌تان در افغان فیلم و دوستان این دختران مظلوم و سایر جان‌باختگان این دو حادثه تروریستی طلب صبر کرد. کافی است نگاهی به چشمان درخشان این عزیزان انداخت تا عمق فاجعه را به چشم نظاره کرد. اما امید و شور و شعف زندگی در نسل جوان و هنرمند افغانستان نامیراست.
جنایت و کشتن، نشان استیصال جانیانی است که تاب مقابله با نور و امید و لبخند را ندارند و مسئولیت جامعه هنری سینمایی در قبال این جنایت‌ها فراتر از گذشته است.
بی شک این دو فرشته، امروز بر خوان کرم الهی میهمان‌اند. گوارا باد بر آنان این آرامش.»

۵۷۵۷

کد خبر 1525019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =