اجرای مطالعات انتقال آب دریای خزر به دریاچه نمک آران/کلنگ‌زنی شهرک طلا و جواهر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان از انجام مطالعات و پژوهش های انتقال آب دریای خزر به دریاچه نمک در شهرستان آران وبیدگل خبر داد و گفت: در دو هفته آینده شهرک طلاو جواهر در اصفهان کلنگ زنی می شود.

سید حسن قاضی عسگر در گفت وگو با خبرنگار خبرآنلاین با اشاره به برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با هدف رفع مسائل بانکی در اصفهان اظهار کرد: مسائل بانکی، مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی ۲۴ واحد صنعتی با حضور مدیران ادارات مربوطه احصاء و بررسی شد و با نگاه پشتیبانی و مانع زدایی مصوباتی در نظر گرفتیم. 

وی افزود: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در واحد صنعتی گروه «بافت ناز» در شهرستان جرقویه که مسائل عدیده ای داشت برگزار شد و راهکارها و مصوباتی برای رفع مسائل این واحد تولیدی در نظر گرفته شد.

انجام مطالعات انتقال آب دریای خزر به دریاچه نمک

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اعلام کرد: مطالعات و پژوهش های انتقال آب از دریای خزر به دریاچه نمک در شهرستان آران و بیدگل در دستور کار مراکز پژوهشی و دانشگاهی استان اصفهان قرار گرفته است.

وی اعلام کرد: انتقال آب شور از دریای خزر به دریاچه نمک می تواند به احیاء این دریاچه بیانجامد و با استقرار آب شیرین کن، نیاز آبی صنایع شمال استان اصفهان تامین می شود.

قاضی عسگر با اشاره به اینکه احداث شهرک عناصر راهبردی و فراورده های نمکی کویر در شهرستان آران و بیدگل تصریح کرد: قرار است شرکت هایی که به دنبال استحصال نمک و فلزهای راهبردی از دریاچه نمک هستند مستقر خواهند شد و شرکت «امداد» هم به عنوان یکی از شرکت های بهره بردار شروع به کار کرده است.

کلنگ زنی شهرک طلا و جواهر در اصفهان

وی  با اعلام کلنگ زنی شهرک طلاو جواهر در دو هفته آینده اظهار کرد: تمام اقدامات اولیه احداث شهرک طلا و جواهر در اصفهان انجام شده است و منتظریم که اداره راه وشهرسازی زمین را به صورت مزایده به سرمایه گذاران تحویل دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار، هم در شهرک صنعتی بزرگ شمال اصفهان به صنف پوشاک و کیف و کفش اختصاص داده می شود و آماده تحویل به سرمایه گذاران این صنف است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: ناحیه صنفی پوشاک و کیف و کفش در نزدیک کمشچه با مشکل اخذ مجوز مواجه شده که سازمان صمت به دنبال رفع این مساله است و با صدور مجوز به زودی شاهد کلنگ زنی این مجموعه خواهیم بود که موجب تحول در این منطقه می شود.

48 

کد خبر 1525110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =