۲۱ سمن حوزه ورزش لرستان در حال ثبت هستند

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان در نشست هم اندیشی سمن های استان گفت: ۲۱ سمن در حوزه ورزش وجوانان لرستان در روند ثبت قرار دارد و پیگیر بازگرداندن خانه های جوان در سطح شهرستان ها هستیم.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، حشمت الله امان الهی گفت: با اقدامات موثری که در معاونت امور جوانان ورزش وجوانان استان انجام گرفته شاهد تغییر و تحولات خوبی در حوزه جوانان هستیم .

 در نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد حوزه ورزش وجوانان استان که در هتل گردشگری و جهانگردی خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شده بود مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به نقش سمن ها در توسعه وپیشرفت جامعه ضمن دعوت از سمن های حوزه جوانان استان به همدلی ، اظهارکرد: با اقدامات موثری که در معاونت امور جوانان ورزش وجوانان استان انجام گرفته شاهد تغییر و تحولات خوبی در حوزه جوانان هستیم .                              

امان الهی با اشاره جمعیت ۶۰۵هزار و۹۸۶ نفر جوان لرستان  تصریح کرد: سازمانهای مردم‌نهاد می توانند نقش موثری در مطالبه بحق جوانان از دستگهااهی متوالی امور جوانان  در حوزه های اشتعال،  ازدواج، مسکن . اوقات فراغت،  کاهش آسیب های احتماعی و. ‌.‌ .. داشته باشند.

امان الهی خاطر نشان  کرد: سال ۹۹ تعداد ۳۳ سمن ثبت شده وجود داشت که در سال ۱۴۰۰ با ثبت ۴ سمن دیگر این تعداد به ۳۷ سمن ثبت شده در استان رسیده است و در حال حاضر تعداد ۲۱ سمن در روند ثبت قرار دارد .

امان الهی با اشاره به مهمترین برنامه های اجرا شده ملی در حوزه معاونت امور جوانان ورزش وجوانان استان ، خاطر نشان کرد: ۳۵۳ برنامه متنوع ف هنگی‌و مناسبتی و آموزشی و همچنین رونمایی از کتاب  نردبان ترقی ( جوان ومهدویت )  وبرگزاری مسابقات فرهنگی از جمله برنانه هایی بود که اجرا شدند

 او در ادامه به موفقیت سمن های لرستان به عنوان سمن های برتر در جشنواره های ملی  مانند جشنواره اتفاق ۳  و تجلیل از سمن های برتر حوزه  عشایر کشور اشاره کرد و گفت: همچنین کسب رتبه اول در بین استان ها به خاطر اجرای دقیق ودرست طرح شتابدهی کسب وکارجوانان لرستان با همکاری جهاد دانشگاهی استان  ،اجرای دقیق بیش از ۱۰۰ مورد رویداد های آموزشی مجازی واستارتاپ ها در فاز ترویج  و  ۸۰ مورد در فاز نو آوری  وهمچنین برگزاری ۱۴۱ مورد کارگاه های ازدواج  از جمله اقدامات موثر دیگرانجام گرفته در سال ۹۹ برای سمن ها توسط  معاونت امور جوانان استان بوده است .

مدیر کل ورزش وجوانان لرستان ایجاد بانک اطلاعاتی سمن ها ، ایجاد بانک اطلاعاتی نخبگان ، تسریع در روند صدور سمن ها ،تشکیل ۴ کارگروه تخصصی سمن ها را در حوزه های مختلف و سوق دادن سمن ها به سمت انجام کار های علمی وپژوهشی را از دیگر اقدامات موثر برای سمن ها در سال ۹۹ عنوان کرد ویادآورشد: بحث آموزش وتوانمندسازی ومهارت آموزی وهمچنین برگزاری کارگاه های آموزشی ازجمله مواردی است که سمن ها باید به سمت آنها حرکت  کنند .

  امان الهی با اشاره به کمیت و کیفیت  توسعه فعالیت سمن ها ، خاطر نشان کرد:  سمن ها نیاز است تا در برنامه های مختلف مشارکت بیشتری داشته وفعالیت سمن ها نیزفقط محدود به مسئول و دبیر سمن ها نبوده بلکه همه اعضای سمن ها فعال باشند.

 او با بیان اینکه سمن ها باید مطالبات ، دیدگاه ها ،انتقادات، نظرات وپیشنهادات خود را مطرح کنند ، گفت: در هر شرایطی حاضر به شنیدن مطالبات سمن ها هستیم ولی سمن ها نیزلازم است برنامه محور بوده و عملکرد خودرا در سامانه ثبت کنند .

 امان الهی با اشاره به وجود مشکلات متعدد جوانان در حوزه هایی مانند اشتغال ، مسکن. ازدواج  و...وجود دارد ،عنوان کرد: لازم است طرح های ملی واستانی به همه سمن ها تعلق بگیرد.و مختص گروهای خاصی نباشد .

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان در ادامه به بحث خانه های جوان اشاره کرد و گفت:تلاش کرده ایم که خانه های جوان را در سطح شهرستان ها به ورزش وجوانان وخصوصا سمن های حوزه جوانان بازگردانیم که در این راستا برخی فرمانداری ها  قول همکاری را داده اند. امان الهی  اضافه کرد: خانه جوان الیگودرز  و خرم آباد فعال هستند.

کد خبر 1525180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =