در بهار امسال، ۴ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های آذربایجان‌غربی رخ داده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: در سه ماهه نخست امسال، ۴ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های طبیعی به مساحت ۱۰۳.۱۰۵ هکتار رخ داده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، آیدین رحمانی رضائیه در جلسه اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع استان، فرهنگ‌سازی در تمامی زمینه‌ها را مستلزم همراهی و همدلی دستگاه‌ها و مسئولان مربوطه دانست و خاطرنشان کرد: باید برای حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی برای آیندگان همه همکاری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به آمار حریق سه ماهه سال ۱۴۰۰ جنگل و مرتع در استان، گفت: تاکنون ۴ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های طبیعی به مساحت ۱۰۳.۱۰۵، ۱۲ مورد آتش‌سوزی در مراتع به مساحت ۱۳۸.۸۳ هکتار و ۴ مورد آتش‌سوزی در اراضی جنگلی به مساحت ۱۵.۹۹ هکتار رخ داده است.

رحمانی عنوان کرد: این در حالی است که این رقم در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته یک مورد آتش‌سوزی جنگل طبیعی به مساحت ۰.۵۷ هکتار و ۵ مورد آتش‌سوزی در مراتع به مساحت ۲۱.۸ هکتار بوده است.

وی با اشاره به تجهیز نیروی انسانی به امکانات به‌روز در رابطه با آتش‌سوزی و جلوگیری از آن در مراتع و جنگل‌ها، تصریح کرد: نیازمندی‌ها توسط سازمان مربوطه احصا شود تا بتوان به کمک سازمان مدیریت برنامه و برنامه ریزی استان تجهیزات لازم را خریداری کرد.

46

کد خبر 1525224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =