بازرسان کرج تخلفات تبلیغاتی و انتخاباتی را به ستاد گزارش دهند

رئیس هیات بازرسی ستاد انتخابات شهرستان در جمع بازرسان گفت: بازرسی سالم و قاطع موجب تضمین سلامت انتخابات خواهد بود؛ بنابراین بازرسان باید تمامی تخلفات تبلیغاتی و انتخاباتی را به ستاد گزارش دهند.

به گزارش خبرآنلاین ازالبرز؛ «محمد مجرد» در جمع بازرسان و سربازرسان انتخابات شهرستان کرج با بیان اینکه وظایف بازرسان مستقر در شعب اخذ رأی ابلاغ شده است، اظهار کرد: ارشاد و تذکر در مواجهه با تخلفات انتخاباتی در بازدیدهای موردی به مسئولین مربوطه، اعلام شده است.

وی ضمن اعلام شناسایی همه بازرسان شعب تحت مسئولیت گفت: تلاش شده تا از نیروهای توانمند، مستعد و با تجربه انتخابات در ادوار پیشین استفاده شود.
 
رییس هیات بازرسی ستاد انتخابات شهرستان کرج گفت: بازرسان انتخاباتی باید به این نکته توجه داشته باشند که ۲۴ ساعت قبل از شروع انتخابات هرگونه تبلیغات ممنوع است و لذا کلیه عوامل بازرسی در این رابطه باید نظارت کامل داشته باشند.
 
مجرد همچنین با بیان اینکه بازرسان انتخاباتی باید توجه داشته باشند که بازرسی سالم و قاطع موجب تضمین سلامت انتخابات و مشروعیت و مقبولیت آن مورد تاکید همه بازرسان و سربازرسان است، اظهار کرد: بازرسان حق دخالت در امور اجرایی انتخابات را نداشته و در صورت مشاهده تخلف به صورت مکتوب یا ضمیمه کردن دلایل و مستندات به هیات بازرسی مافوق گزارش کنند.
 
وی تصریح کرد: در اماکنی که احتمال وقوع تخلف بیشتر است بازرسان باید با دقت بیشتری نسبت به انجام بازرسی اقدام نمایند.
 
معاون فرماندار کرج خاطرنشان کرد: تعامل خوب بازرسان با کادر اجرایی نظارت و نمایندگان فرماندار و نمایندگان داوطلبان و مستندسازی وقابع و ثبت گزارش‌های دقیق به ویژه گزارش ماموریت از کلیه بازرسان و سربازرسان از دیگر وظایف بازرسان انتخاباتی است که بهترین و کامل‌ترین گزارش‌ها مورد تشویق قرار می‌گیرند.
 
رییس هیات بازرسی ستاد انتخابات شهرستان کرج گفت: حضور به موقع و زودتر از عوامل اجرایی و نظارتی در روز رای گیری، تسلط کامل به قوانین موجود، مراقبت بر امحای هرگونه آگهی و آثار تبلیغاتی قبل از شروع اخذ رای در محل و محدوده شعبه اخذ رای ارائه گزارش فوری و به موقع از تخلفات انتخاباتی به هیات بازرسی انتخابات، رسیدگی و ارائه گزارش در مورد چگونگی حفظ بی طرفی مجریان و ناظران انتخابات و عدم جانبداری از آنان و مراقبت بر عدم اخذ رای مکرر از یک رای دهنده از دیگر وظایف بازرسان انتخاباتی است.
 
وی افزود: از دیگر وظایف بازرسان انتخاباتی تهیه گزارش در خصوص ارتکاب جرایم و تخلفات با عنایت به قانون انتخابات و ارسال به هیات بازرسی مافوق است.
 
مجرد گفت: بازرسان و سربازرسان فقط با کارت شناسایی صادره از هیات بازرسی مجاز به حضور در محل اخذ رای هستند.
 
رئیس هیات بازرسی ستاد انتخابات شهرستان کرج ادامه داد: در تمامی اقدامات بازرسان، رویکرد پیشگیری از تخلف مورد توجه قرار گیرد چرا که مهمترین وظیفه هیئت بازرسی انتخابات حصول اطمینان از اجرای قانون است.
 
وی بیان کرد:  حضور یک بازرس از زمان آغاز رأی گیری تا شمارش آرا و تنظیم صورتجلسه در هر شعبه رأی گیری از جمله تدابیری است که در انتخابات بیست و هشتم خردادماه اندیشیده شده است.
 
مجرد گفت: بازرسان بر اساس شرح وظایفی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد موظف به جلوگیری از بروز جرایم انتخاباتی و همچنین بازرسی روند برگزاری با هدف پیشگیری از وقوع تخلف هستند.

46

کد خبر 1525235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =