قیمت نفت به بالاترین رقم در دو سال اخیر رسید

فارس نوشت:‌ قیمت نفت در اثر پیش بینی برای افزایش تقاضا و کمرنگ شدن احتمال بازگشت سریع نفت ایران به بازار به ۷۳.۳۲ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت در بیش از دو سال گذشته است.

 قیمت نفت در معاملات امروز به بالاترین سطح در بیش از دو سال گذشته رسید.

به نوشته رویترز، از عوامل این افزایش بهبود اقتصادی و چشم انداز رشد تقاضا برای نفت با تسریع واکسیناسیون در کشورهای توسعه یافته عنوان شده است.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۶۳ سنت افزایش ۷۳.۳۲ دلار فروخته شد. این نوع نفت بالاترین قیمت خود از می ۲۰۱۹ را ثبت کرد.

نفت خام آمریکا نیز ۷۵ سنت افزایش ۷۱.۶۶ دلار معامله شد. WTI نیز بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۸ را ثبت کرد.

افزایش قیمت نفت به بالاترین رقم در بیش از دو سال گذشته

استفان برناک، کارگزار نفتی گفت: «این دو شاخص نفتی در بحبوحه خوش بینی در مورد احتمال تقویت تقاضا و کاهش عرضه اوپک پلاس تقریبا در بالاترین قیمت دو سال و نیم اخیر در حال معامله هستند.»

ترافیک خودروهای سواری در آمریکای شمالی و بیشتر اروپا در حال بازگشت به سطح پیش از همه‌گیری است و با رفع محدودیت‌ها و قرنطینه، هواپیماهای بیشتری به پرواز درآمده اند.

آژانس بین المللی انرژی (IEA) در روز جمعه اعلام کرد پیش بینی می کند که تقاضای جهانی، سریع تر از پیش بینی قبلی، در پایان سال ۲۰۲۲ به سطح پیش از همه گیری بازگردد.

این نهاد بین المللی اوپک پلاس را به افزایش تولید برای تامین تقاضا ترغیب کرد.

بلومبرگ نیز در این رابطه نوشت، قیمت نفت در اثر واکسیناسیون که انتظار برای افزایش تقاضا در اروپا و آمریکا را تقویت کرده و کمرنگ شدن احتمال بازگشت سریع نفت ایران به بازار به بالاترین رقم در ۳۲ ماه گذشته یعنی بیش از ۲ سال رسیده است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1525313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =