واکنش رییس اتاق بازرگانی تهران به برنامه اقتصادی کاندیداها/ نرخ رشد اقتصادی به کجا می‌رسد؟

رییس اتاق بازرگانی تهران به تحلیل نرخ رشد اقتصادی کشور در سال جاری پرداخت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود خوانساری در نشست امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به پیش بینی های بین المللی درباره نرخ رشد اقتصادی، گفت: پیش‌بینی سازمان‌های جهانی حاکی از رشد اقتصادی بیش از ۲ درصدی در سال جاری برای کشور است. این عدد با توجه به شرایط موجود در کشور رشد بالایی نیست، اما می‌تواند بر موفقیت کسب و کارها و کاهش بیکاری در کشور تاثیر بگذارد.

وی با اشاره به رشد ۴۸ درصدی صادرات بر اساس آمار گمرک در ۲ ماهه نخست امسال، اظهار داشت: افزایش درصد تجارت در این مدت نشان‌ می‌دهد در صورت فراهم بودن شرایط و رفع مشکلاتی مانند ارز صادراتی می‌توانیم شاهد رشد تجاری در بخش‌های مختلف کشور باشیم.

رییس اتاق بازرگانی تهران درباره برگزاری مناظره‌های سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: نامزدهای انتخاباتی کشور برنامه‌های اقتصادی را ارائه کردند که منابع تامین آنها مشخص نبود و نمی‌توانست مشکلات را برطرف کند.

پیش‌بینی رشد اقتصادی بیش از ۲ درصد در سال جاری

خوانساری با بیان اینکه مشکلات بسیاری بر سر راه دولت آینده وجود دارد، تاکید کرد: بخش خصوصی تلاش کرده تا مهمترین چالش‌های موجود برای قوه مجریه را شناسایی و در اختیار دولت آینده قرار دهد و در صورتی که دولت سیزدهمین با یک گروه هماهنگ اقتصادی استقرار پیدا کند، می‌تواند مشکلات را پشت سر بگذارد.

وی با اشاره به اجرایی شدن بودجه ۱۴۰۰، تصریح کرد: سال ۹۹ بودجه ۵۷۱ هزار میلیارد تومان برنامه‌ریزی شد، این در حالی است که رقم بودجه در سال جاری به ۱۳۷۴ هزار میلیارد تومان رسیده است که رشد ۱۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

رییس اتاق بازرگانی تهران متذکر شد: دولت ۳۴۰ هزار میلیارد تومان را در صورت تحقق در بودجه ذکر کرده است، در صورت موفق عمل کردن این برنامه باز هم رشد ۸۱ درصدی بودجه را شاهد هستیم.

223225

کد خبر 1525424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =