۳ نفر
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
خزعلی آمریکا را به گزینه نظامی تهدید کرد

فارس نوشت: دبیرکل عصائب اهل‌الحق عراق تأکید کرد که گروه‌های مقاومت جز با خروج نیروهای آمریکایی، از گزینه نظامی دست برنخواهند داشت.

شیخ قیس خزعلی دبیرکل عصائب اهل‌الحق عراق اعلام کرد که گروه‌های مقاومت تا زمانی‌ که نیروهای آمریکایی از این کشور خارج نشوند، به استفاده از گزینه نظامی علیه آنها ادامه خواهند داد.

براساس گزارش «السومریه نیوز»، شیخ قیس خزعلی روز دوشنبه (دیروز) تصریح کرد که گروه‌های مقاومت گزینه نظامی علیه نیروهای آمریکایی را جز با خروج آنها از عراق متوقف نخواهند کرد و به حملات خود ادامه خواهند داد.

دبیرکل عصائب اهل‌الحق گفت: همه ما خود را برای تمام چالش‌ها و احتمالات آماده کرده‌ایم و خیال نکنید که ما از تهدید می ترسیم. تصمیم تشدید مقابله عملا اتخاذ شده و آمریکایی‌ها مطمئن باشند آمادگی کامل برای پاسخ به آنها وجود دارد.

وی اضافه کرد: تمام درگیری‌هایی که الحشدالشعبی وارد آن شده، نتیجه‌ای جز پیروزی و موفقیت نداشته است؛ الحشدالشعبی تنها مؤسسه نظامی است که هم از مقبولیت شرعی و هم از مقبولیت قانونی برخوردار است.

گروه‌های مقاومت عراق بارها تأکید کرده‌اند که طبق قانون مصوب پارلمان این کشور، نیروهای آمریکایی باید عراق را ترک کنند و تا زمانی که این خواسته محقق نشود، حملات نظامی در مناطق مختلف عراق علیه آنها محتمل خواهد بود.

در همین راستا یکشنبه شب چند کاروان حمایت لجستیک متعلق به نیروهای آمریکایی در استان‌های حله، ناصریه، سماوه و دیوانیه عراق مورد هدف قرار گرفتند.

رسانه‌های عراقی گزارش داده بودند که یک کاروان حمایت لجستیک وابسته به نیروهای آمریکایی در استان حله عراق مورد هدف قرار گرفت.کاروانی دیگر در استان ناصریه و دو کاروان هم در استان‌های سماوه و دیوانیه مورد حمله قرار گرفته بودند.

310 310

کد خبر 1525452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =