راه اندازی دانشکده پرستاری در شهرستان لردگان در سفر دکتر جان بابایی به چهارمحال و بختیاری پیگیری شد

نماینده مردم شهرستان های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور معاون درمان وزارت بهداشت و درمان و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان، درخواست راه اندازی دانشکده پرستاری در شهرستان لردگان را پیگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از  وبدا، دکتر حسین بامیری ضمن تقدیر از مدیریت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان و تلاش های بی وقفه کادر درمانی در مدت شیوع بیماری کرونا، از حمایت های وزیر بهداشت و مجموعه معاونین و مدیران وی در راستای توجه به مطالبات مردم شهرستان لردگان در حوزه سلامت تقدیر نمود.
وی با اشاره به گستردگی و وسعت جغرافیایی و جمعیت بالای شهرستان لردگان و مشکلات و کمبود های عدیده در شهرستان نوپای خانمیرزا، برقراری عدالت اجتماعی و مبارزه با فقر و بی عدالتی را از رویکرد های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمرد و نسبت به محرومیت استان چهارمحال و بختیاری و بویژه شهرستان لردگان نسبت استان های همتراز و همجوار ابراز گلایه کرد.
دکتر بامیری، کمبود دستگاه و تجهیزات پزشکی از جمله سی تی اسکن و MRI و سونوگرافی را از جمله مشکلات حوزه درمان شهرستان لردگان برشمرد.
وی در ادامه با اشاره به توان علمی و استعداد جوانان مستعد این شهرستان در حوزه های پزشکی و پیراپزشکی، احداث دانشکده پرستاری را از مطالبات به حق مردم این شهرستان برشمرد.
نماینده مردم شهرستان های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمارستان شهداء لردگان با احتساب جمعیت ۲۵۰ هزار نفری دو شهرستان لردگان و خانمیرزا و برابر با همین جمعیت تعداد مراجعات از مناطق اطراف شهرستان از جمله شهرستان های اردل و ایذه و استان کهگیلویه و بویر احمد و در مجموع جمعیت نیم میلیونی مراجعه کننده به این مرکز درمانی گفت: بیمارستان شهداء لردگان برای ارائه خدمات هرچه بهتر و پاسخ گویی به حجم بالای مراجعات، نیازمند تجهیزات و امکانات بیشتری است.
بهسازی شبکه شهرستان لردگان، راه اندازی پایگاه ۱۱۵،‌ ساخت شبکه بهداشت و درمان در شهرستان خانمیرزا، پیگیری راه اندازی بیمارستان در شهرستان خانمیرزا، راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت در بخش ارمند شهرستان خانمیرزا،‌ گسترش چارت شبکه، پیش بینی ساخت خانه های بهداشت و مرکز خدمات جامع سلامت در برخی از روستا و مناطق این شهرستان، ساخت و تجهیز آزمایشگاه مرکزی در شهرستان خانمیرزا و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و نیروهای شرکتی و قراردادی جامعه ایثارگری از دیگر مطالبات مطرح شده از سوی نماینده مردم شهرستان های لردگان و خانمیرزا در جلسه مشترک با دکتر جان بابایی و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان بود.
گفتنی است، دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و درمان  بمنظور بازدید از بیمارستان شهداء لردگان و بررسی مشکلات حوزه درمان شهرستان لردگان به چهارمحال و بختیاری سفر کرده است.

کد خبر 1525469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =