برخورد با تبلیغات غیرقانونی کاندیداها

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان گفت: تبلیغات غیرقانونی نامزدهای انتخاباتی از سوی کمیته امحاء جمع آوری می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسین رجبی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان در خصوص لزوم رعایت قوانین در امر تبلیغات از سوی نامزدهای انتخاباتی گفت: استفاده از آثار تبلیغاتی با ابعاد بیشتر از ۷۰*۱۰۰ صرفا جهت نصب در محل ستادهای اصلی نامزدها مجاز و در سایر مکانهای شهری غیرمجاز بوده و از سوی کمیته امحاء جمع آوری می شود.

رجبی نامزدها و طرفداران آنها را از نصب آگهی های تبلیغاتی بر روی اماکن بخش خصوصی منع کرده و افزود: نصب تبلیغات بر روی دیوارهای منازل و مغازه ها بدون رضایت مالک و همچنین دیوارنویسی ممنوع است.

او متذکر شد: نامزدهای انتخاباتی توجه داشته باشند که تبلیغات از ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه ۲۷خرداد ماه خلاف موازین قانونی است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان با اشاره به شرایط رای دهندگان گفت: مطابق بند ۳ ماده ۲۹ قانون تشکیلات ،وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور ،یکی از شرایط افراد رای دهنده به نامزدهای شورای شهر و روستا سکونت حداقل یک سال در محل اخذ رای به استثنای شهرهای بالاتراز یک صد هزار نفر جمعیت ، می باشد، لذا کلیه عوامل حاضر در صندوق های رای موظفند در صورت مواجه شدن با چنین مواردی از پذیرش آرا خودداری کنند.

46

کد خبر 1525543

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =