نامه استادان دانشگاه شریف به مردم درباره مشارکت در انتخابات

جمعی از استادان دانشگاه صنعتی شریف از مردم برای حضور و مشارکت گسترده در انتخابات 1400 دعوت کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متن این نامه به شرح زیر است: 

هموطنان گرامی

ایران سربلند در مسیر حرکت تاریخی خود برای رسیدن به اهداف والای ترسیم‌شده توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی، در آستانه یک انتخاب تاریخی و سرنوشت‌ساز قرار گرفته است. سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فرصت بی‌بدیلی برای ایجاد یک تحول اساسی در مناسبات اجرایی کشور است. اینک که به برکت خون شهدا، ایران اسلامی به یک قدرت بلامنازع منطقه‌ای تبدیل شده، ساماندهی ابعاد مختلف اقتصادی، علمی، اشتغال و بویژه معیشت اقشار آسیب‌پذیر جامعه و استقرار دولتی در شأن ملت ایران در رأس همه اولویت‌ها قرار دارد و شایسته است که در دهه آغازین قرن پانزدهم، با اصلاحاتی اساسی و ایجاد یک نظام حکمرانی مبتنی بر عدالت در همه ابعاد مادی و معنوی آن، غایت آرزوی شهدا، امام خمینی (ره)، و رهبر عزیزمان محقق شود.

مردم شریف ایران

ما شرایط حکمرانی کشور را نیازمند تحولی اساسی در نحوه اداره کشور و سپردن امور اجرایی آن به دست مدیرانی شایسته و پاکدست می‌دانیم و این تحول را لازمه توسعه کشور، خلق ثروت، ارتقای جایگاه علمی و فناوری، رشد اقتصادی و تحقق عدالت و آزادی می‌دانیم. این تحول به دست جوانان و جوان‌دلان تحول‌گرایی انجام خواهد شد که درک واقعی از محرومیت، بی‌عدالتی و شکاف طبقاتی داشته باشند. رئیس دستگاه اجرایی کشور باید فردی پاکدست، شجاع، آزادی‌خواه، عدالت‌خواه، مردمی، کاردان، باکفایت و تحول‌گرا باشد و به استعداد و خلاقیت جوانان نخبه و نیز به توانمندی‌های داخلی باور عمیق داشته و تعامل سازنده و عزت‌مدارانه با دنیا را در دستور کار خود قرار دهد.  

مردم وفادار ایران

بدخواهان این مرز و بوم تلاش می‌کنند با ناامیدکردن مردم و بی‌اهمیت جلوه‌دادن نقش ملت در اصلاح امور، مشارکت مردم در انتخابات را کاهش دهند و باعث درجازدن و حتی عقب‌گرد کشور شوند؛ که در این صورت فرصت‌های ارزشمندی برای توسعه و پیشرفت و حرکت به سمت جامعه‌ای عدالت‌محور و آزادمنش از دست خواهد رفت. در مقابل، مشارکت گسترده مردم در انتخابات باعث می‌شود که دولت برخاسته از آراء ایشان بتواند علاوه بر اقدامات مقتدرانه برای انجام اصلاحات و تحولات اساسی در درون، در تعاملات اقتصادی و سیاسی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی نیز مقتدرانه و موفق عمل نماید و در راستای منافع ملی قدم بردارد.

هموطنان عزیز

رأی‌دادن یک حق شهروندی است. اگر از این حق استفاده نکنیم و هر یک از ما نقش خود در پیشرفت و ترقی ایران عزیز را ایفا نکنیم، در پیشگاه خداوند متعال و آیندگان مسئول خواهیم بود؛ همان‌گونه که ما نیز بی‌مسئولیتی برخی از گذشتگانمان را قضاوت می‌کنیم.

شهدای والامقام برای حفظ امنیت ما جان شیرین خود را تقدیم نموده‌اند. ما نیز هم‌نوا و هم‌راستا با آرمان‌های امام و شهدا و با حضور پرشور خود در انتخابات و ایفای نقش خود و انتخاب فرد اصلح، زمینه را برای شکوفایی اقتصادی و تحقق عدالت فراهم خواهیم کرد. به فضل الهی و با گذر از این گردنه خطیر، بر قله‌های رهایی، استقلال و پیشرفت خواهیم ایستاد و آینده‌ای روشن را برای فرزندانمان ترسیم خواهیم نمود. به امید دیدار شما در پای صندوق‌های اخذ رأی، در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، هستیم. ان شاء الله

27215

کد خبر 1525578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =