۱ نفر
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
عزت‌اللهی: همدلی در تیم ملی گُم شده بود

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: در دور رفت انتخابی جام جهانی همدلی و خودباوری در تیم ملی فوتبال کشورمان گُم شده بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سعید عزت‌اللهی پس از برد یک بر صفر تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عراق و صعود به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: پس از یک برد شیرین و صعود به مرحله نهایی همه خوشحال هستیم. به همه مردم ایران تبریک گفته و امیدوارم دل شان شاد شود. خسته‌ نباشید ویژه ای هم به کل کادرفنی، مدیریت فدراسیون و بازیکنانی که داخل زمین بودند یا با تشویق‌های شان به نفراتی که بازی می کردند دلگرمی دادند می‌گویم. مثل یک برادر همه پشت هم بوده و نتیجه‌اش را هم گرفتیم. شرایط خیلی سختی داشتیم زیرا هوای بحرین خیلی گرم و شرجی بود اما خدا را شکر بچه‌ها در این چهار بازی با همه وجودشان رفتند و جنگیدند. اکنون هم ما شاد هستیم و هم مردم. 

وی درباره حس و حال خود در زمان بازگشت به تیم ملی آن هم در شرایطی که قبل از شروع مسابقات این تیم شرایط سختی داشت، توضیح داد: واقعا شرایط خیلی سخت بود و همه در فشار و استرس بودیم زیرا جدا از بحث ملی، زندگی و آینده فوتبالی هم خود ما هم درگیر این مسابقات بود. همه با تمام وجود دوست داشتیم در جام جهانی باشیم چون حیف بود تیم ملی با وجود چنین استعدادهایی بخواهد از این مرحله حذف شود. گذشته هم گذشته و بهتر است درباره‌اش صحبت نکنیم اما خوشحالم بازگشتیم و این موضوع هم همراه با صعود تیم ملی به مرحله بعدی شد. حس خیلی خوبی دارم و امیدوارم بتوانیم در مرحله بعدی هم با قدرت برای صعود به جام جهانی بجنگیم. 

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه با توجه به یکدست بودن این تیم، رقیبان دنبال هم‌گروه نشدن با آن هستند، توضیح داد: قطعا همین طور است. این نتایجی هم که دور رفت رقم خورد روی اتفاقات بود در غیر این صورت بحرین، عراق و تیم‌های دیگر این موضوع را می دانستند و استرس بازی‌ کردن مقابل ایران در وجودشان بود. خدا را شکر اکنون هم همه تیم ها می‌دانند ایران جزو قدرت‌های آسیا است. چندین سال تیم اول قاره بود اما اکنون تیم دوم شده است. قطعا در آینده برای جبران می‌رویم و می‌خواهیم دوباره به رنکینگ اول آسیا بازگردیم زیرا در حال حاضر یکی از بهترین‌ تیم‌های آسیا هستیم.

عزت‌اللهی درباره اینکه چه اتفاقی رخ داد تا طلسم‌هایی مثل نبردن بحرین در خانه اش و برتری مقابل عراق پس از ۱۰ سال در یک بازی رسمی در این دو مسابقه شکسته شد، عنوان کرد: ترس این تیم‌ها به جا بود زیرا کل آسیا می‌داند تیم ملی ایران چه پتانسیل، استعدادها و فوتبالیست‌هایی دارد. آنچه در دور رفت در تیم ما گُم شده بود، خودباوری و همدلی بود. خدا را شکر می‌کنم پس از تغییرات در مدیریت و کادرفنی بچه ها توانستند این همدلی را بار دیگر پیدا کنند و هم‌قسم بودن به تیم ما بازگشت. بازیکنان توانستند خودشان را پیدا کنند و مثل برادر همه پشت هم تلاش می‌کردند.

وی ادامه داد: همه آسیا می‌دانند تیم ما از لحاظ پتانسیل و استعداد طراز اول است. همدلی و پشت هم جنگیدن در دور رفت مسابقات مقداری گُم شده بود اما خدا را شکر در این چهار بازی فوق‌العاده بودیم. دست تک تک بچه‌ها هم درد نکند که با تمام وجودشان جنگیدند و به همه تبریک می‌گویم.

هافبک تیم ملی درباره دلیل حذف شدن خودش و علیرضا جهانبخش از فهرست بازیکنان این تیم و بازگشت باشکوه‌شان توضیح داد: همیشه به رِضای آن بالایی راضی بودم اما خدا را شکر این بازگشت و صعود خیلی چیزها را مشخص کرد. 

عزت‌اللهی درباره دیدارهای تیم ملی در دور بعدی مقدماتی جام جهانی گفت: قبل از شروع مسابقات همیشه گفتم تیمی که می‌خواهد به جام جهانی برود نباید برایش مهم باشد با چه تیم هایی هم‌گروه شود زیرا تیم‌های دیگر باید فکر کنند می‌خواهند با ایران هم‌گروه شوند یا خیر زیرا هدف ما جام جهانی است و مطمئن باشید از رو در رو شدن با هیچ تیمی نمی‌ترسیم.مطمئن باشید با تمام وجود می رویم تا به خواسته خودمان برسیم.

وی درباره اینکه آیا شرایط اردویی تیم ملی در این مدت مناسب بود، خاطرنشان کرد: خدا را شکر از وقتی عزیزی خادم تشریف آورده حتی‌المقدور تمام تلاش خود را  در اردوی کیش و بحرین کرد. حضور خودشان هم در بحرین سبب دلگرمی ما بود و از وی تشکر می‌کنم. هرچند زمان کم بود اما اطمینان دارم برای تیم ملی در دور آینده برنامه بلند مدتی را تدارک دیده است. قول داده روز به روز هم شرایط را بهتر کند. همه چیز خوب و امیدوارم این تلاش ها مثمرثمر باشد و بتوانیم با عملکردمان جواب این لطف‌ها را بدهیم.

هافبک تیم وایله بولد کلاب دانمارک در ادامه گفت و گو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: از همه مردم تشکر می‌کنم که در این مدت دلگرمی به ما دادند. می‌دانم مسیر صعودمان سخت بود اما مردم به حدی دلگرمی دادند که سبب شد به خودباوری بیشتری برسیم. از آنها تشکر می‌کنم و خدا را شکر می‌کنیم که مقابل آنها روسفیدمان کرد. این نتایج مبارک مردم کشورمان باشد.

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1525800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =