اهدا۴۳۵۰ دستگاه تلفن همراه هوشمند و تبلت و ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به دانش‌آموزان کم‌برخوردار استان در دوران کرونا

مدیرکل آموزش‌وپرورش چهارمحال‌وبختیاری گفت: اقدامات جهادی فرهنگیان و خیرخواهی خیران اجازه تعطیلی به تعلیم و تربیت در دوران شیوع کرونا نداد.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال:  فرحناز قائد امینی  افزود : در راستای برقراری عدالت آموزشی و دسترسی دانش‌آموزان به آموزش‌های مجازی از ابتدای شیوع کرونا، ۴۳۵۰ دستگاه تلفن همراه هوشمند و تبلت به دانش‌آموزان کم‌برخوردار استان اهدا شد.
وی  ادامه داد: همچنین در همین راستا ۲۰۰۰ دانش‌آموز به بانک‌های استان معرفی شدند که در مجموع بیش از ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات خرید گوشی هوشمند و تبلت دریافت کردند.
قائدامینی ضمن تشکر از تمامی ارگان‌ها و نهادهایی همچون بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، مؤسسات خیریه آموزشی و خیران به‌خاطر همیاری و همکاری در تهیه ابزارهای هوشمند برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار استان گفت: ۲۸دستگاه تلویزیون، ۴ دستگاه لپ‌تاپ و تعدادی دستگاه گیرنده دیجیتال تلویزیون نیز به دانش‌آموزان کم‌برخوردار در نواحی مختلف استان اهدا شد.
وی همچنین ضمن قدردانی از ایثار و فداکاری معلمان و مدیران در شرایط شیوع ویروس کرونا گفت: این مشارکت والدین، معلمان و مدیران برای ادامه چرخه تعلیم و تربیت در تاریخ آموزش و پرورش بی نظیر و توصیف‌ناپذیر است.
قائدامینی با اشاره به اقدام مهم وزارت آموزش و پرورش در ایجاد شبکه شاد، بیان کرد: استان چهارمحال‌وبختیاری از بابت حضور دانش‌آموزان در شبکه شاد بسیار خوب عمل کرده، به‌طوری‌که ۱۶۴ هزار و ۲۶۷ نفر از دانش‌آموزان که۷۷ درصد از دانش‌آموزان استان را شامل می‌شوند در شبکه شاد فعالیت آموزشی و پرورشی دارند.
وی افزود: ۲۳ درصد از دانش‌آموزان هم در مناطق روستایی و عشایری فاقد زیرساخت‌های لازم برای آموزش‌مجازی حضور دارند که برای آنها آموزش بصورت حضوری ارائه شد.

46

کد خبر 1525861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =