ادعاهای وزیر دفاع آمریکا علیه ایران در نشست کنگره

فارس نوشت:«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه ادعاهایی علیه برنامه هسته‌ای و موشکی ایران بیان کرد.

آستین در جلسه استماع مجلس سنا برای تأیید بودجه سال ۲۰۲۲ پنتاگون مدعی شد:‌ «ایران به پیشبرد برنامه‌های هسته‌ای و ساخت موشک‌های بالستیک و حمایت از گروه‌های نیابتی بر هم زننده ثبات در خاورمیانه و تهدید کردن همسایگانش در منطقه ادامه می‌دهد».

رئیس پنتاگون با اشاره به اینکه آمریکا باید بتواند به محافظت از منافع خود در منطقه ادامه دهد بار دیگر ادعا کرد: «در همین حال، ایران همچنان نیرویی ثبات زدا محسوب می‌شود که به‌دنبال پیش بردن برنامه‌های هسته‌ای و ساخت موشک بالستیک است، آزادی تردد دریایی را تهدید می‌کند و از تروریست‌های نیابتی و گروه‌های شبه‌نظامی حمایت می‌کند».

آستین در ادامه ادعاهایش گفت: «ما به حفظ قابلیت بازدارندگی در برابر ایران در خاورمیانه ادامه می‌دهیم. ما همچنین از طریق اقداماتی از جمله کمک به اطمینان یافتن از اینکه اسرائیل توان دفاع از خود و برتری نظامی را به شکلی موثر حفظ می‌کند، به حمایت از شرکای خود در منطقه ادامه می‌دهیم».

رئیس پنتاگون همچنین با ابراز نگرانی از افزایش قدرت نظامی چین گفت: «این بودجه منعکس کننده تمرکز ما بر چالش‌های رو به افزایش از سوی چین است که پنج میلیارد دلار برای بازدارندگی در اقیانوس آرام و سرمایه‌گذاری‌های بیشتر وزارت دفاع [آمریکا] در دیگر کشورها را در بر می‌گیرد».

او با مطرح کردن ادعاهایی علیه مسکو گفت: «روسیه نشان داده که از هدف قرار دادن ایالات متحده، به خصوص در فضای سایبری هراسی ندارد و همچنان به تمایل به تداوم هژمونی منطقه‌ای را نشان می‌دهد».

با این حال «مارک مایلی» رئیس ستاد ارتش آمریکا در این جلسه استماع کنگره اذعان کرد: «شواهدی مشاهده نکرده‌ایم که نشان دهد ایران راهبردی ملی برای دستیابی به سلاح اتمی دارد».

23311

کد خبر 1526377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۸
  0 0
  طرف برای یک لقمه حرام مثل پاول دروغ و دلنگ داره میگه و بعدداز ریاست کثیفش میگه سیستم میخواسته و ایشون ملیجکی بیش نبوده
 • IR ۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۸
  0 0
  تو هم شبیه پاول یک دست نشانده دروغگو یی
 • IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۸
  0 0
  زرزر زیادی کرده وزیر دفاع آمریکاه
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۸
  0 0
  شما سعی کنید کشورها رابجان هم بندازید وتولیدات سلاحهای خودرا افزایش داده وبازارخرید بسازید توسط نادانهای منطقه شما خود ترور هستید ولی کشورهای دیگر رامتهم می کنید به امیدروزی که دولتها وملتهای منطقه بفهمند وازنیات شما اگاه شوند
 • علی IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۸
  0 0
  حیف به آمریکا که دست شماست قربانی اسرائیل کرده اید