۲۱ نفر
۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
سقوط آزاد قیمت طلا/ دلار تقویت شد

قیمت طلا در بازار های جهانی در پی تقویت دلار نزدیک به ۴۰ دلار سقوط کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت هر اونس طلا امروز در بازارهای جهانی با ۴۰ دلار کاهش به ۱۷۷۷.۰۱ دلار معامله شد که تقویت ارزش دلار بیشترین تاثیر را در افزایش این فلز گرانبها داشت؛ امروز قیمت این فلز گرانبها در کمترین زمان ۱۷۷۵ دلار و در بیشترین زمان به قیمت ۱۸۲۳ دلار در هر اونس معامله شد.

در نسبت با ماه گذشته قیمت این فلز زرد نزدیک به ۹۲ دلار کاهش داشت اما نسبت به یکسال گذشته بیش از ۵۰ دلار افزایش یافته است.

خبرگزاری بلومبرگ نوشت امروز کاهش حدود ۴۰ دلاری قیمت طلای جهانی تحت تاثیر افزایش قیمت دلار بود که به بیشترین قیمت ۶ هفته گذشته رسید.

سقوط آزاد قیمت طلا/ دلار تقویت شد

بانک مرکزی آمریکا تصمیم گرفته است تا در باره خرید اوراق قرضه در این کشور تجدید نظر کند و این اولین بار پس از شیوع ویروس کرونا است که تصمیم بانک منجر به کاهش شدید قیمت طلا می شود.

افزایش ارزش دلار باعث می شود که طلا را برای خریداران با دیگر ارزها گرانتر سازد، بنابراین تقاضا در بازار کمتر شده و قیمت کاهش می یابد.

گفتنی است که در دیگر فلزات گرانبها هم نقره با ۱.۱ دلار کاهش به قیمت ۲۵.۹۴ دلار به فروش رفت و فلزات گرانبهای پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم کاهش هایی به ترتیب ۴۷، ۲۴۸ و ۱۹۰۰ دلار کاهش داشتند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1526456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =