پیش‌بینی سایت آمریکایی از شانس صعود ایران به جام جهانی

دنیای ورزش تورنتو نوشت: وب سایت آمریکایی We Global Football براساس داده‌های آماری خود، شانس صعود ایران به جام‌جهانی را 82 درصد برآورد کرد.

با راهیابی 12 تیم به مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2022 قطر، امروز فدراسیون جهانی فوتبال فیفا، سیدبندی رسمی تیم های حاضر در این مرحله را اعلام کرد تا بدین ترتیب ایران در کنار ژاپن در سید نخست قرار بگیرد و سیدبندی سایر تیم ها نیز مشخص شد.

اما در همین رابطه، وب سایت آمریکایی We Global Football که به بررسی داده های آماری، رتبه بندی تیم ها، شانس های باشگاه های مختلف در تورنمنت های گوناگون می پردازد، به بررسی احتمال راهیابی تیم های آسیایی به مرحله اصلی و نهایی جام جهانی 2022 قطر پرداخت.

پس از پایان این بررسی ها، تیم ملی ایران پس از ژاپن، با 82 درصد شانس صعود به جام جهانی، دومین نماینده آسیا خواهد بود که از نظر We Global Football شانس حضور در قطر را دارد. چشم بادامی ها با 83.92 از بخت بالایی برای حضور در جام جهانی برخوردارند.

پس از ایران و ژاپن نیز، کره جنوبی با 79.92، استرالیا با 61.40، عراق با 32.24 و عربستان با 31.48 درصد، دیگر شانس های حضور در رقابت های جام جهانی هستند که حضور سعودی ها در رتبه ششم بیشترین احتمال حضور در بزرگترین تورنمنت فوتبالی دنیا، جالب توجه است.

نکته جالب توجه و در عین حال عجیب، شانس بیشتر ویتنام نسبت به چین و لبنان است. ویتنامی ها با 4.44 درصد، از بخت و اقبال بیشتری نسبت به چین با 3.68 درصد و لبنان با 1.88 درصد برخوردارند.

البته این وب سایت اعلام کرده که پس از انجام قرعه کشی نهایی مرحله مقدماتی جام جهانی، داده های آماری و پیش بینی های دقیق تری را ارائه می کند ولی در حال حاضر، تیم های ایران، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا از بیشترین شانس برای صعود مستقیم به جام جهانی برخوردارند.

بیشتر بخوانید: کی‌روش در آستانه بازگشت به نیمکت ایران!

253 251

کد خبر 1526685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =