غافلگیری در انتخابات ۱۴۰۰؟ /طرفداران کاندیداها به دنبال به راه انداختن موج در ساعات ۸، ۹ و ۱۰ شب

ایسنا نوشت: یک عضو فراکسیون امید مجلس دهم شورای اسلامی ضمن حضور در حسینیه ارشاد برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ مدعی شد که تا پایان وقت اخذ رأی شاهد غافلگیری بزرگی از سوی ملت ایران خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر مشارکت به همین شکل ادامه پیدا کند تا پایان وقت قانونی شاهد غافلگیری دیگری از سوی ملت ایران خواهیم بود.

وی در خصوص ایده به دور دوم کشیدن انتخابات اظهار کرد: این موضوع به میزان مشارکت باز می‌گردد. اگر میزان مشارکت بالاتر از آنچه پیش بینی می‌شد، باشد. ممکن است این اتفاق نیز بیفتد، اما اگر مشارکت متوسط باشد، احتمالا به دور دوم کشیده نخواهد شد.

مازنی تأکید کرد: نظرسنجی زمان ثبت نام‌ها به ما میگفت که ۳ یا ۴ درصد افزایش مشارکت خواهیم داشت اما بعد از عدم احراز صلاحیت‌ها مشارکت تا ۷ درصد کاهش یافت. تاکید می کنم که احتمالا شاهد یک غافلگیری از سوی ملت ایران خواهیم بود.

مازنی در پایان گفت: مشارکت بیشتر مردم می‌تواند نقش شخصیت‌های اصلاح طلب و چهره های ملی که به هرحال با خشونت مخالف هستند را افزایش دهد. کناره گیری محسن مهرعلیزاده و حمایت بخش قابل توجهی از اصلاح طلبان از آقای همتی و البته ادبیات آقای همتی در روز های گذشته در این بازی تاثیر گزار خواهد بود.

تلاش طرفداران نامزدها برای جلب حضور مردم 

همچنین بر اساس اخباری که در فضای مجازی دست به دست می شود، ستادهای رئیسی و همتی و رضایی هر کدام به روش های مختلف در حال تلاش هستند تا هواداران خود را در ساعات پایانی رای گیری به پای صندوق ها بکشانند.

طرفداران رئیسی ساعت ۸ را وعده می دهند و طرفداران همتی ساعت ۹. طرفداران رضایی هم می‌گویند ساعت ۱۰ کار را تمام می‌کنند.

شروع موج بزرگ رای به همتی

همچنین برخی رسانه ها مدعی شده اند که از شعب اخذ رای در سراسر کشور خبر می رسد موج بزرگی از مردمی که رای آنها به عبدالناصر همتی است از ساعتی قبل پای صندوق های رای حاضر شده اند و صف های طولانی در حال شکل گیری است.

مردم در حال پیوستن به موج بزرگ حمایت از همتی هستند.

۲۷۲۱۵
 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1526744

برچسب‌ها