قالیباف: کمبود تعرفه در کشور نداریم /همکاری خوبی بین بخش نظارتی و اجرایی است

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس گفت: امیدواریم دولت جدید به تعهداتی که داده و توقعات و گله مندی که مردم دارند رسیدگی کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در ستاد انتخابات کشور گفت : انتخابات یک فرایند حساس و پیچیده است. در همه جغرافیای کشور چه صندوق های ثابت چه سیار مشغول به کارند. هیات های اجرایی چه هیات های نظارت و چه رسانه ها چه دستگاه های امنیتی چه دستگاه هایی که سلامت و بهداشت را تامین می‌کنند، در همه کشور درگیر هستند تا انتخاباتی برگزار شود. در راس آن از مردم تشکر میکنم که در این شرایط کرونایی وقت گذاشتند در انتخابات شرکت کردند.

او افزود :صبح من شاهد بودم در یکی از حوزه ها در حقیقت در آغاز کار یک اشکالی در احراز هویت آنلاین پیش آمده بود. در برخی حوزه ها تا ساعت ۱۰ این اشکال طول کشید. از جهت فنی مشکلی نبود اما عملا  مجریانی که کار اجرا را می‌کردند منتظر تایید بودند که آفلاین کار کنند و اخلال ایجاد شد  و مردم در صف منتظر شدند که این مشکل رفع شود.

قالیباف افزود: کمبود تعرفه در کشور  نداریم اما توزیع تعرفه اشکالاتی دارد. همکاری خوبی بین بخش نظارتی و اجرایی بوده البته در حوزه شوراها نظارت مجلس مسئولیت داشت ولی در حوزه مجلس و خبرگان و ریاست جمهوری شورای نگهبان کارهای نظارتی را می‌کند.

رئیس مجلس با بیان اینکه برگزاری چهار انتخابات همزمان  سختی خودش را دارد، گفت: این اشکالات با پیگیری حل می شود. اینها تاثیری در صحت انتخابات ندارد ولی بعضا مردم در هوای گرم در شروع کار در صف منتظر شدند و من به سهم خودم عذرخواهی می کنم.

قالیباف: کمبود تعرفه در کشور نداریم /همکاری خوبی بین بخش نظارتی و اجرایی است


قالیباف در مورد ابعاد ملی و بین المللی حضور مردم گفت : بدون شک انتخابات مظهر مردم سالاری دینی است. انتخابات بدون شک سرمایه بزرگ سیاسی و اجتماعی ماست. یک فرصت بزرگ در اختیار مردم است که بر همان اساس نقد هایی که به مردم سالاری دینی دارند مطرح کنند. یک پنجره تغییر مدیریتی کشور است، چه در حوزه محلی و شهرداری ها و چه در قوه مجریه در سطح ملی انجام شود.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: انتخابات، پنجره تغییر مدیریتی کشور در حوزه محلی و شهرداری ها و قوه مجریه است و اثرات ملی و بین المللی دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با ابراز امیدواری از اینکه دولت جدید بتواند به وعده هایی که داده عمل و به گلایه مندی مردم رسیدگی کند، خاطرنشان ساخت: شعب اخذ رأی تا ساعت ۱۲ شب باز بوده و طبق دستور ستاد مقابله با کرونا امکان تمدید آن تا ساعت ۲ و نیمه شب نیز وجود دارد لذا امیدواریم مشارکت مردم در انتخابات خوب باشد و دولت آینده با همراهی دو قوه دیگر کمک کنند تا با همدلی و همکاری پاسخ زحمات و حضور مردم را با کار درست و خوب بدهند.

۲۷۲۱۹

کد خبر 1526800

برچسب‌ها