شرکت ۴۷.۶ درصد خوزستانی های واجدان شرایط رای دادن در انتخابات/ بروز درگیری و تخلفات جزئی در برخی شعب

رئیس ستاد انتخابات خوزستان از شرکت ۴۷.۶ درصدی خوزستانی های واجد شرایط در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از اهواز، رضا نجاتی امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه یک میلیون و ۷۳۰ هزار و ۴۲۶ نفر از واجدان شرایط رای دادن در استان خوزستان در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا حضور داشتند، اظهار کرد: تجمیع آرای ریاست جمهوری هنوز نهایی نشده و به محض اتمام شمارش آرا نتایج اعلام می شود.

وی افزود: شمارش آرای شورای شهر در حال انجام است این شمارش در برخی شهرها به پایان رسیده و پیش بینی می شود که نتایج نهایی امشب یا فردا صبح اعلام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان خوزستان با اشاره به اشکال رخ داده در امر رای گیری الکترونیکی در اهواز، تصریح کرد: به سبب مشکلات و نواقص ایجاد شده، انتخابات شورای شهر در اهواز بخشی به صورت الکترونیکی و بخشی دیگر به طور دستی انجام شد.

نجاتی، با اشاره به عدم دریافت بخشی از کارت های احراز هویت افزود: برای شورای شهر اهواز ۲ هزار و ۲۰۰ صندوق الکترونیکی پیش بینی شده بود که به سبب مشکل یاد شده؛ تا صبح روز انتخابات ۷۵ صندوق الکترونیکی فعال شد و از بعد ازظهر مابقی صندوق ها نیز فعال شد.

به گفته ی وی، در ۴ هزار و ۱۸۳ شعبه در خوزستان کار رای گیری از واجدان شرایط رای دادن انجام شد.

وی تصریح کرد: تعداد ۳۵۹ کارت احراز هویت کمتر برای خوزستان ارسال شده بود که ساعت ۳ بامداد و پس از هماهنگی لازم در ساعت ۵:۳۰ دقیقه کارتها با نخستین پرواز به اهواز ارسال شد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان یادآور شد: مشکلی که در رای گیری الکترونیکی شورای شهر اهواز رخ داد سبب ایجاد اختلال در فرآیند انتخابات نشد و رای گیری به صورت دستی انجام شد.
نجاتی، انتخابات در آرامش برگزار شد البته تخلفات و یا درگیری های جزیی و محلی در برخی حوزه ها رخ داده که مورد خاصی نبوده و مشکلی در روند انتخابات رخ نداده است.

48

کد خبر 1527041

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =