۰ نفر
۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
مشارکت حداکثری در هرمزگان رقم خورد

استاندار هرمزگان گفت: حضور و مشارکت حداکثری مردم این استان و ملت ایران در انتخابات، بار دیگر مایه عزت، سربلندی و اقتدار هرچه بیشتر جمهوری اسلامی ایران شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فریدون همتی روز شنبه با انتشار پیامی افزود: مردم با حضور گسترده در انتخابات، به خوبی در تعیین سرنوشت کشور، نقش خود را ایفا نمودند و قطعاً این مشارکت چشمگیر، زمینه ساز تحولات و پیشرفت‌های بیشتر کشورمان می‌شود.
وی ادامه داد: حضور باشکوه و مشارکت گسترده و حداکثری مردم شریف، مؤمن و ولایتمدار استان هرمزگان همگام با دیگر هموطنان در سراسر ایران اسلامی، در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حماسه‌ای ماندگار و به یاد ماندنی و برگ زرین دیگری را در تاریخ پرافتخار انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ثبت رساند.
استاندارهرمزگان اظهار داشت: هرمزگانی‌های دلاور و دریادل بار دیگر ثابت کردند که با بصیرت انقلابی، در لبیک به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیشگام هستند و همچنان با صلابت در مسیر آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدای بزرگوار و تحقق منویات مقام معظم رهبری، گام بر می‌دارند.
همتی یاد آور شد: از حضور گسترده و مشارکت حداکثری مردم شریف استان هرمزگان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و شبانه‌روزی مجموعه دست اندرکاران برگزاری انتخابات در هیأت‌های اجرایی و نظارت و ستاد انتخابات استان، شهرستان‌ها، بخش‌ها و روستاها از صمیم قلب، تشکر و قدردانی می‌نمایم و شکرگزار این نعمت بزرگ و عنایت ویژه خداوند متعال به ملت ایران اسلامی هستم.
شمارش آرا در هرمزگان همچنان ادامه دارد، مجموع آرای مأخوذه ۶۹۱ هزار و۴۰۷ رأی تاکنون که نشان از میزان مشارکت ۵۸.۱۱ درصد دارد، شهرستان‌های حاجی آباد با ۷۹.۶۰ درصد، جاسک با ۷۴.۵۹، رودان با ۷۱.۳۲ بیشترین مشارکت در بین شهرستان‌های استان را تا این ساعت به خود اختصاص داده اند.
از مجموع ۲ هزارو ۳۰۲ صندوق، یک هزارو ۸۰۲ صندوق شوراهای شهر و روستا شمارش شده و از مجموع یک هزارو ۵۵۶ شعبه تعداد ۵۳ شعبه ریاست جمهوری در هرمزگان باقی مانده است.
به گفته رئوفی از ۱۹۳ صندوق در بندرعباس تعداد ۲۲ صندوق نیمه مکانیزه بوده و میزان مشارکت در شهرستان بندرعباس تاکنون ۵۰.۲۱ درصدثبت شده است.
از مجموع یک هزار و ۵۵۶ شعبه اخذ رأی ،۵۶۳ شعبه برای شهرهای استان و ۹۹۳ شعبه برای مناطق روستایی پیش بینی شده و در روند برگزاری انتخابات در استان هرمزگان ۳۴ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، پشتیبانی، انتظامی و دیگر حوزه‌ها با ستاد انتخابات استان همکاری کردند.
مناطق ۴۵ شهر هرمزگان از بین ۶۷۹ داوطلب شورای شهر ۲۹۸ نفر به عنوان عضو شورا انتخاب می‌کنند و در یک هزارو ۳۲۱ روستای استان هم از بین هشت هزارو ۴۷۴ نفر نامزد، هفت هزار و ۷۹۵ نفر را برای شورای روستای خود انتخاب کردند.
در هرمزگان، شهر بندرعباس دارای ۱۱ کرسی شورا، میناب دارای هفت کرسی شورا و ۴۳ شهر دیگر استان داری پنج کرسی شورا هستند و ۱۱۷ روستا دارای کرسی پنج نفره شورا و مابقی روستاها دارای کرسی سه نفره شورا هستند.

48

کد خبر 1527101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =