دُز دوم واکسن افراد بالای ۷۰ سال چه زمانی تزریق می‌شود؟

تسنیم نوشت: رئیس مرکز بهداشت شرق تهران با بیان این‌که افراد بالای ۷۰ سال برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا منتظر پیامک بمانند، گفت: افراد ترجیحاً دوز دوم واکسن را در همان مرکزی دریافت کنند که دوز اول را تزریق کرده بودند.

امیرعلی فریدونفر با بیان این‌که افراد بالای ۷۰ سال برای تزریق واکسن کرونا، منتظر پیامک باشند، اظهار داشت: متولدین ۱۳۳۰ و قبل از آن برای دریافت واکسن کرونا به مراکز بهداشتی به صورت حضوری مراجعه نکنند و برای جلوگیری از تجمع در این مراکز، نوبت افراد با پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: آن دسته از افراد بالای ۷۰ سال که هنوز دوز اول واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند به سامانه salamat.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند و پس از دریافت پیامک، به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

رئیس مرکز بهداشت شرق تهران در پاسخ به این سؤال که "آیا تزریق دوز دوم واکسن کرونا نیز باید در همان محلی که دوز اول تزریق شده انجام شود؟" تصریح کرد: بهتر است افراد دوز دوم واکسن را در همان مرکزی دریافت کنند که دوز اول را تزریق کرده بودند؛ اگر فردی دوز اول واکسن کرونا را در یکی از مراکز بهداشت شرق تهران تزریق کرده، می‌تواند دوز دوم را در یکی از مراکز بهداشت شرق تهران دریافت کند و بهتر است برای دریافت دوز دوم به مراکز دیگر مراجعه نکند.

گفتنی است پس از اتمام فاز اول واکسیناسیون کرونا در کادر درمان و برخی گروه‌های پرخطر، در فاز دوم واکسیناسیون، تزریق واکسن کرونا به سالمندان بالای ۷۰ سال آغاز شده بود که به دلیل تأخیر در تأمین واکسن، بسیاری از سالمندان بالای ۷۰ سال موفق به دریافت دوز دوم واکسن کرونا نشده بودند.

هم‌اکنون با ورود محموله جدید واکسن وارداتی به کشور، وزارت بهداشت اعلام کرده که واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال تکمیل خواهد شد. همچنین به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا به دلیل صدور مجوز مصرف اورژانسی واکسن کوو ایران برکت، با تولید انبوه این واکسن در تیرماه، واکسیناسیون عمومی با این واکسن ایرانی کرونا نیز آغاز خواهد شد.

۴۷۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1527303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =