بهروان: هیچ کسی در استودیو نبود، من ماندم و گزارش کردم!

عباس بهروان گزارشگر اسبق فوتبال از حادثه زلزله رودبار و منجیل و گزارش بازی جام جهانی گفت.

 حسین خلیلی: عباس بهروان همان گزارشگری است که بازی برزیل و اسکاتلند را در شبی که زلزله رودبار را لرزاند گزارش کرد.بهروان سال هاست که دیگر گزارش نمی کند و به گفته خودش فقط  ستونی در یکی از روزنامه ها دارد.با او تماس گرفتیم تا از آن شب کذایی و از لحظه ای که داشت برای مردم گزارش می کرد حرف بزند.
جام جهانی ۹۰،بازی برزیل و اسکاتلند و زلزله رودبار.

شما به خاطر دارید که آن جام را چه کسانی گزارش کردند؟
من.حتی بازی برزیل واسکاتلند را من گزارش کردم.

پس قطعا زلزله را به خاطر دارید.
صددرصد.داشتم بازی را گزارش می کردم که فهمیدم زلزله آمده.همه کسانی که در «رژی» (اتاق فرمان)بودند رفته بودند بیرون.اتفاقا مهمان برنامه ما آقای حاج رضایی بود. من مانده بودم و خودم برای گرفتن یک تصمیم درباره ادامه گزارش!دو به شک  بودم که من هم بیرون بروم یا نه؟در نهایت تصمیم گرفتم بمانم و گزارش کنم.

و چه اتفاقی افتاد؟
زلزله در رودبار  بود و تهران زیاد نلرزید.همه چیز که تمام شد و وقتی از استودیو آمدم بیرون، تهیه کننده کلی من را تشویق کرد. بعدا فهمیدم اگر آن موقع استودیو را  ترک می کردم ممکن بود برای سایر مردم که در شهرهای دیگر بودند دلهره ایجاد شود.

بعد از آن وقتی فهمیدید زلزله چه خسارتی به بار آورده چه کردید؟
ناراحت بودم.خیلی از هموطنانم را از دست داده بودم و خوشحال از این که انسان های زیادی نمردند. و این به دلیل این بود که خیلی از فوتبالدوستان بیدار بودند و داشتند مسابقه فوتبال و جام جهانی را تماشا می کردند.فردای آن روز دو تا روزنامه داشتیم که از رفتار من نوشته بودند.

می شود گفت که این خاطره،تلخ ترین خاطره ورزشی شما بوده است؟
از آن بدتر هم داشتم.من مدام برای انجام و اجرای برنامه ها باید از اصفهان به تهران می آمدم.در یکی از همین رفت و آمدها تصادف شدیدی کردم و رفتم زیر تریلی.۵۹  روز در کما بودم و آنجا بود که معجزه را دیدم.

 سال هاست از دنیای گزارشگری فاصله گرفته اید.این روزها چه کار می کنید؟
برای یک روزنامه ورزشی نقد ورزشی و هنر می نویسم.کار اصلی من همین بوده است و آنهایی که من را می شناسند می دانند که در چه زمینه هایی فعالیت می کردم.این روزها به خاطر کرونا در خانه هستم و کمتر بیرون می آیم.اگر هم کسی دعوت کند در خدمت شان هستم.

آخرین گزارش تان را به یاد دارید؟
حجم کارهای من آنقدر زیاد بوده که واقعا یادم نیست.حیطه گزارشگری من فقط مربوط به فوتبال نبود و وزنه برداری،والیبال و هندبال هم گزارش کرده ام.من کارشناس برنامه های مختلف هم بوده ام. نمی دانم کدام دربی بود اما آخرین بار در یکی از بازی های پرسپولیس و استقلال به عنوان کارشناس شرکت کردم.

شما یکی از کسانی بودید که همیشه می گفتید باید قدر پیشکسوتان و این گنجینه های ارزشمند را دانست. این روزها کسی قدر شما را می داند؟
پاسخم منفی است. چرا و به چه دلیلی؟ عرض می کنم.از همان موقع که ماجرای تصادف برای من پیش آمد خیلی ها آمدند و گفتند ما در خدمت هستیم اما همه رفتند و کسی نماند. کسی نمی پرسد حالت چطور است؟ گاهی جلوی زن و بچه ام خجالت می کشم. این هم حال و روز زندگی ماست.

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1527758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =