آغاز فرآیند تسهیلات رونق تولید ۱۴۰۰ در سمنان با معرفی ۵۲ واحد تولیدی به بانکها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از آغاز فرآیند ثبت نام تسهیلات رونق تولید سال ۱۴۰۰ در استان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان،  علی تشنه دل در دویست و هشتاد و نهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که به ریاست شریفی نژاد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور ویدئو کنفرانسی اعضای کارگروه در استانداری برگزار شد با اعلام این خبر گفت: فرآیند ثبت نام و پرداخت تسهیلات رونق تولید  سال ۱۴۰۰ در استان سمنان آغاز شده است و واحدهای تولیدی متقاضی تسهیلات میتوانند از طریق سامانه بهین یاب نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

 وی تصریح کرد: با آغاز فرآیند تسهیلات رونق تولید ۱۴۰۰ ، در این جلسه با موافقت اعضای کارگروه ، تعداد ۵۲ طرح صنعتی و کشاورزی جهت دریافت تسهیلات به ارزش حدود ۶۵۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی جدید ۵۱ نفر به بانکهای عامل معرفی شدند. 

رئیس سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان سمنان افزود: از مجموع واحدهای معرفی شده ، ۹ واحد به ارزش ۵۱۴ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۴۳ واحد به ارزش ۱۳۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است. 

 علی تشنه دل ادامه داد: در بخش رفع موانع تولید استان،  تا این جلسه ، مشکلات ۱۲۶۰ واحد تولیدی مشکل دار مورد بررسی قرار گرفته که در جهت رفع موانع موجود حدود ۲۶۹۵ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

 دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به دستور کار این جلسه اظهار داشت : در این نشست مشکلات ۳ واحد تولیدی استان در خصوص امور بانکی و زیربنایی مورد بررسی قرار گرفت و در جهت رفع موانع موجود تصمیماتی اتخاذ شد.

علی تشنه دل در پایان تاکید کرد: به جهت تحقق شعار سال ، دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در جهت مانع زدایی و رفع مشکلات پیش روی تولید هماهنگی و همکاری لازم با کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان داشته باشند تا بتوانیم به تولید و رونق آن در استان سرعت ببخشیم.

46

کد خبر 1528085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =