رئیس دادگستری همدان: طرح های مبتکرانه دستگاه قضایی همدان مورد استقبال آیت الله رئیسی قرار گرفت

رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: با فعالیت کمیته معتذرین در یک سال گذشته، بیش از یک هزار و ۵۰۰ پرونده قضایی در استان همدان به مصالحه ختم شد تا در نهایت ۱۶ میلیارد و ۲۷۴ میلیون تومان جزای نقدی از نظر جنبه خصوصی جرم بخشیده شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین همدان ؛ محمدرضا عدالتخواه صبح امروز در دیدار شورای معاونین قضایی با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان با تبریک به مناسبت میلاد پرخیر و برکت امام رضا(ع) و گرامیداشت هفته قوه قضائیه، از حضور حماسی مردم در انتخابات تشکر کرد و گفت: آن حضو پر شور و شور و انتخاب آیت الله رییسی به عنوان رئیس جمهور نشانگر میزان رضایتمندی اقشار مختلف مردم از عملکرد دستگاه قضایی دارد.

طرح های مبتکرانه دستگاه قضایی همدان مورد استقبال آیت الله رئیسی قرار گرفت

وی در ادامه با اشاره به طرح های مبتکرانه اجرایی شده همچون تشکیل ستاد تالیف قلوب و کمیته های زیر مجموعه آن، اظهار داشت: این طرح های ابداعی که با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب و بر مبنای سند تحول قوه قضائیه در استان ایجاد شده، مورد تایید ریاست قوه قرار گرفته و اینک در سراسر کشور شناخته شده است.

رئیس کل دادگستری استان همدان از کاهش ۸۵ درصدی پرونده های معوقه در ۲۱ ماه اخیر خبر داد و افزود: رفتن به سمت حبس زدایی و مجازات های جایگزین حبس، اثرات مثبتی در سطح جامعه نسبت به دستگاه قضایی ایجاد کرده است.

سازش در ۲۵ فقره‌ قتل عمد در ۲۱ ماه اخیر

عدالتخواه خاطرنشان کرد:  فعالیت های کمیته های مصلحین و معتذرین به عنوان کمیته های معین ستاد تالیف قلوب زمینه ساز صلح و سازش تعداد قابل توجهی از پرونده های قضایی شده، تا جایی که ۲۵ پرونده قتل عمد به مصالحه و بخشش ختم شد.

بیش از ۱۶ میلیارد تومان جزای نقدی در پرونده‌های صلح و سازش بخشوده شد

وی تصریح کرد: با فعالیت کمیته معتذرین در  حدود یک سال گذشته، بیش از یک هزار و ۵۰۰ پرونده قضایی در استان همدان به مصالحه ختم شد، تا در نهایت ۱۶ میلیارد و ۲۷۴ میلیون تومان جزای نقدی از نظر جنبه خصوصی جرم بخشیده شود.

وی همچنین از انجام دادرسی الکترونیکی برای سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به پرونده های قضایی هم یاد کرد و گفت: در ۲۱ ماه اخیر با اجرای سه برنامه کمی قاضی محور، کیفی شعبه محور و حوزه محور بر میزان رضایت مندی مردم  از دستگاه قضایی استان و اتقان آراء افزوده شده است.

رتبه نخست تعداد عفوخوردگان کشور از آن استان همدان است

رئیس کل دادگستری همدان افزود: در یک سال اخیر بیشترین میزان عفو خوردگان کشور در استان همدان رخ داده و دستگاه قضایی استان در این بخش رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.

48

کد خبر 1528120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =