تا پایان پاییز امسال تمامی کشور با برکت واکسینه می‌شوند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: زیرساخت‌های بسیار خوبی برای توسعه تولید دارو در البرز فراهم شده و این استان ۷۰ درصد داروهای داخلی کشور را تامین می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛  «عزیزاله شهبازی» در بازدید از شهرک دارویی برکت و کارخانه تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که روز سه شنبه با حضور ریاست مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، با بیان اینکه ساوجبلاغ به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شده، افزود: شهرک دارویی برکت در این منطقه ویژه قرار دارد و البرز در شرف تبدیل شدن به هاب دارویی کشور است.

وی ادامه داد: زیرساخت‌های بسیار خوبی برای توسعه تولید دارو در البرز فراهم شده و این استان ۷۰ درصد داروهای داخلی کشور را تامین می‌کند.  شهرک دارویی برکت بویژه در ۲ سال اخیر تلاش‌های ثمربخشی برای تولید دارو و بویژه واکسن و داروی کرونا داشته است.

استاندار البرز افزود: روند تولید واکسن بسیار مطلوب است و این مجموعه آمادگی دارد که تا پایان پاییز امسال تمامی مردم کشور را در مقابل کرونا واکسینه کند.

وی گفت: مجموعه شرکت‌های بزرگ که در زمینه تحقیقات و تولید واکسن فعالیت دارند در جغرافیای البرز قرار دارند و تاکنون روند امور به خوبی طی شده است.

شهبازی افزود: رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در راستای مواسات و همدلی برای کمک به آسیب‌دیدگان از کرونا همراهی‌های ارزشمندی داشته‌اند.

وی عنوان کرد: همچنین بزرگترین کارخانه تولید ماسک در اشتهارد را اندازی شد و با ظرفیت بالا در حال تولید است.

48

کد خبر 1528176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =