همه دخترهای فامیل،بعد ازدواج سفرخارجی داشته اند،اما تو حاضرنیستی برایم هر روز یک لباس برند بخری

ایران نوشت:دادگاه خانواده مثل همیشه مملو از زوج‌های جوان و میانسالی بود که به آخر خط زندگی مشترک رسیده و برای جدا کردن راهشان از یکدیگر به دادگاه پناه آورده بودند؛ در راهروی طبقه دوم زوج جوانی که لباس‌های عجیبی به تن داشتند توجه حاضران را جلب کرده بود.

پسر جوان تقریباً ۲۵ ساله بود و همسرش که لباس‌هایی گرانقیمت و شیک بر تن داشت تقریباً همسن و سال خودش بود. در حالی که زوج جوان با هم بگومگو می‌کردند منشی دادگاه با گرفتن برگ ابلاغیه آنها را وارد اتاق قاضی کرد.
بعد از ورود، قاضی با عینک گردی برچشم رو به زن جوان کرد و گفت: دخترم من در یک بررسی اجمالی روی پرونده شما متوجه شدم علاقه خاصی به خرید لباس‌های مارک و گرانقیمت‌ داری و اختلاف شما با همسرتان نیز بر سر همین موضوع است.
زن جوان گفت: بله این موضوع برای من خیلی مهمه جناب قاضی بذارید توضیح بدم تا شما هم به اهمیتش پی ببرید.
قاضی که کمی تعجب کرده بود گفت بگو گوش می‌کنم. میترا گفت: من دانشجوی طراحی لباس در دانشگاه سراسری بودم و آنقدر کارم خوب بود که توانستم به کمک یکی از استادانم در یک شرکت طراحی لباس مشهور کار پیدا کنم، آنجا بود که با سیامک آشنا شدم .او مسئول جذب مدل برای شرکت و بسیار خوشتیپ و خوش لباس است و این برای من خیلی مهم بود. دو ماهی که گذشت به خاطر وجه مشترک زیادی که با هم داشتیم تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم .الان حدود ۸ ماه است که با هم زیر یک سقف زندگی می‌کنیم ،منتها به‌خاطر کارمان مجبوریم لباس‌های مارک دار و زیبا بخریم اما  نمی‌دانم چرا سیامک حدود ۳ ماه است که با این مسأله مشکل دارد و مدام به من می‌گوید خرید نکن.
سیامک دستش را به نشانه اعتراض بالا برد و گفت: بله من مخالف هستم که تو هر هفته لباس «برند »بخری چون به فکر آینده‌مان نیستی ،هر چی پول درمیارم باید به تو بدهم تا لباس بخری .جناب قاضی همسرم بقدری در خرید لباس افراط می‌کند که گاهی مجبورمی شوم از بابام یا دوستانم پول قرض کنم اما دیگر خسته شده‌ام من درآمد زیادی ندارم اما او متوجه این موضوع نیست و می‌گوید برایم مهم نیست از کجا پول می‌آوری فقط باید به من پول بدهی تا لباس بخرم. جناب قاضی من خسته شدم باور کنید همکارهای ما در شرکت هر روز یک مدل لباس نمی پوشند که ما می پوشیم .میترا مدام خودش را با دخترهای فامیل و دوستانش مقایسه می‌کند و این کارش به زندگی ما لطمه زده و دیگر خسته شده‌ام.
 میترا با عصبانیت گفت: تو که دیدی ما از چه خانواده‌ای هستیم ،برای ما لباس برند و مارک در اولویت است. این لباس‌های برند به ما اعتبار و شخصیت میده تو هم وظیفه‌ داری به‌عنوان شوهرم پول بدهی من لباس بخرم وگرنه من خودم از تو طلاق می‌گیرم.
قاضی با شنیدن این حرف‌ها با صدای بلند گفت: مگر شما کودک هستید که باهم لجبازی می کنید و دعوا راه می اندازید .شما هنوز بلد نیستید به هم احترام بگذارید و با گفت‌وگو و آرامش صحبت کنید.
بعد قاضی رو به سیامک کرد و گفت: مگر از روز اول این خانم رو ندیدی؟ سیامک گفت: جناب قاضی من فکر می‌کردم عشق و آرامش برای میترا مهم‌تر از لباس است اما اشتباه می‌کردم من زندگی و همسرم را دوست دارم اما رفتارش قابل تحمل نیست.
میترا گفت: آقای قاضی قرار بود سیامک مرا به سفر خارج از کشور ببرد و زندگی خوبی برایم بسازد ،در فامیل ما همه دخترها بعد از ازدواج یک سفر خارج از کشور رفته‌اند اما من نتوانستم بروم .حالا در حد همین خرید لباس هم نمی‌تواند خواسته مرا اجابت کند. اگر واقعاً تحمل این شرایط برایش سخت است باید مرا طلاق دهد و مهریه‌ام را هم بدهد.

23302

کد خبر 1528672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 24
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سارا IR ۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  59 2
  احتمالا همه مهریه رو هم میبره لباس می خره
 • صادق IR ۰۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  48 17
  الان دیگه ازدواج 100% اشتباهه !! لعنت به باعث و بانیاش
  • IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   2 0
   داداش به خودمون نفرین نکن. از ماست که بر ماست. فرهنگ تجملاتی رو خود ما مردم با چشم و هم چشمی هامون باب کردیم.
  • ایرانی اصیل IR ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
   0 0
   لعنت به تو که اینقدر نفهمی
  • حمید IR ۰۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
   1 0
   چه ربطی به ازدواج داره؟ ازدواج کردن که مشکلی نداره،منتها دختره میگه "لباس برند به ما اعتبار میده!".یعنی خودش داره اعتراف میکنه مغزش یه "مغز کوچیک زنگ زده ست!" حیف عمر و وقت که آدم پای زندگی با اینجور آدما بزاره.
 • US ۰۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  64 8
  طرف زن زندگی نیست طلاق بگیر
 • بهنام IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  52 1
  چه بد که به اینجا رسیدیم که ظاهر مهم تر از هر چیزی شده.غمناک است
 • IR ۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  79 4
  خداوند چنین زنانی رو حتی نصیب گرگ بیابان هم نکند! یکسری همچون این زن، آبروی واژه محترم و با معنی بلند«زن» را میبرند
  • IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   0 0
   ربطی به "زن" بودنش نداره. او هم مثل همه ما انسانه. دچار تمایلات اشتباه میشه. این فرهنگ ها رو همه مردم درش شریکن. باید فرهنگ ما عوض بشه. یعنی در واقع مشکل همه ما هستیم نه این فرد خاص. نگاهمون به ارزش انسان‌ها باید تغییر کنه. افراد رو با پولشون نسنجیم و...... آنگاه که از خدا جدا شدیم فکر نمی‌کردیم که در واقع از خودمان جدا شده‌ایم!
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  49 2
  عجیب وضعیتی شده!
 • حسین IR ۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  61 3
  هرچه سریعتر دختره رو بفرست خونه باباش
 • US ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  18 68
  خسته نشدید از تکرا مطالب زن ستیز؟ ایا وضعیت زنان ایران اینطوری است؟
  • طاها IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   1 1
   با سلام، من خودم زن هستم، اینجا مسئله زن ستیزی نیست، خود من وقتی برای کاری بیرون می روم ، از دین هم جنس های خودم که بی بند و باری را با آزادی اشتباه گرفته اند خجالت می کشم، وقتی دختر یا زنی شوهر دار عفت خودش را به اسم آزادی ، مفت و ارزان می فروشد، جوان ها چطور برای دوام زندگی مشترک اطمینان حاصل کنند؟! این مشکل را بگذاریم در کنار تمام خرج های اضافی که اغلب زنان جامعه دارند به خانواده تحمیل می کنند. امیدوارم خداوند به زنان و دختران سرزمینم حیا و عفت و به مردانمان غیرت عطا فرماید و دوباره خانواده باشیم نه فقط جسم هایی که در کنار هم زندگی می کنیم.
  • A.m IR ۲۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   1 2
   تو فعلا چرت و پرت نگو...
 • آقای محترم IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  72 5
  امثال این دخترها باید تا آخر عمر ور دل مامانشون بمونن سبزی پاک کنند تا موهاشون رنگ دندوناشون بشه، ازدواج یعنی زندگی مشترک، نه سوار چندتا گونی دلار شدن و خوش گذرونی
 • ایمان IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  1 0
  تن آدمی شریف است به جان آدمییت نه همین لباس زیباست نشان آدمییت
 • زنگنه IR ۲۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  0 0
  پسرم برات متاسفام ولی برای این زن حتی اگر طلا هم باشه عمرتلاف کردن خودت رو خسته نکن بدون هیچ ناراحتی بزار بره رفتنی میره چه الان چه ۲ تا بچه بیار پس هرچی زودتر بهتر لااقل فکر خودت نیستی فکر پدر مادرت باش
 • IR ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  تن آدمی شریف است به جان آدمیت نه همین لباس زیباست نشان آدمیت، این شاعر چقدر عقلش زیاد بوده نمیدونه قرن بیست یک چه چیزا وجود داره
 • آسو IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  2 0
  بعضی مردها فکر میکنن عروسک میخرن و زن گرفتن بلد نیستن و فکر میکنن این مانکن که الان میگیرن زبان نداره و چیزهای دیگر رو نمیبینن،خیلی از دخترها هم رسما فکر میکنن شوهر یعنی دستگاه خودپرداز،درست به هم نگاه کنین تا بازی نخورین، والله بنده با یه دختر از خانواده ثروتمند ازدواج کردم اما از اونجا که درست تربیت شده و عشق و همراهی میفهمه فشار نامعقول به من نیاورده،البته من هم تا جان دارم کار میکنم که آسایش داشته باشه،زندگی نه عروسک بازیه نه پول خرج کردن و پز دادن،
 • هر کسی توی زندگیش مشکل داره ولی باید باهم بسازن IR ۰۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  هرکسی توی زندگیش مشکل داره ولی باید باهم بسازن
 • امیر IR ۰۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  والا الان خیلی ها میان دم از حقوق زن و... میزنن ولی خدای حقوق مردها هم در خیلی از موارد پایمال میشه بسیاری از خانوم ها هم آزادی زن غربی را میخوان و هم مهریه و نفقه و... زن مسلمان و در عین حال نمیخوان هیچ مشارکتی در تامین هزینه های زندگی داشته باشند
 • حسین پورزاد پرسپولیسی🌷🌷🌷 IR ۰۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 2
  سلام زن ی که به شوهرش بی حرمتی میکن و شوهرش درک نمبکن وبرای خریدن هر روز لباس با شوهرش جدل داره وطلاق می خواهد بهتره جدا بشه مرد چون عاقبتی در زندگیشون نییت هر روز که باشه زن رهاش میکن میره پس زن وشوهر باید همدیگر رو درک کنند وعاشق هم باشن
 • فرهاد IR ۰۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  طلاق بده راحت شو پسر. آنقدر اذیت کن تا مهریه هم نخواد. خدا نابود کند چنین مادران و پدرانی را که همچین فرزندی با این دیدگاه به جامعه تحویل میدن. پسرجان زود طلاقش بده.
 • آمنه IR ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  خوبه،چه دورانی شده من 22ساله ازدواج کردم 10تا مانتوی خوشگل نخریدم وقتی به شوهرمم میگم میگه بابات بهت ارثیه میداد تا برات بخرم منم هیچی نمیگم البته تا زمانیم که پدر مادرم زنده بودن مرتب لباسم رو اونا برام میخریدن اما الان چی