۶ نفر
۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
ستاره تیم ملی پرسپولیسی می‌شود؟

دنیای ورزش تورنتو نوشت: پور علی گنجی، لژیونر فوتبال در لیگ چین، به رغم شایعات زیاد درباره جدایی اش از شنزن، اما بعید به نظر می رسد، به لیگ کشورهای خلیج فارس بیاید.

در فاصله یک ماه تا شروع نقل و انتقالات لیگ ایران، مرتضی پورعلی گنجی دوباره به صدر ستون شایعات رسانه های فارسی تبدیل شده است. مرتضی پورعلی گنجی تنها ۲۴ ساعت از تعطیلات استفاده کرد و بعد از یک روز حضور در بابل کنار خانواده، سریع به تهران برگشت و با چمدان‌های جمع شده، سفر چند کیلومتری به چین را آغاز کرد.

حالا پورعلی گنجی که به چین رسیده و باتوجه به شرایط کرونایی و قوانین سفت و سخت این کشور در قرنطینه حضور دارد، کامنت‌های بیشتری را چک کرده. او که پس از اردوی طولانی تیم ملی، حالا باید یک قرنطینه نامطلوب ۲۱ روزه را هم سپری کند، شرایط طاقت فرسایی را سپری می‌کند اما در نهایت به خاطر قراردادی که با شنزن چین دارد، باید این شرایط را تحمل کند.

پورعلی مدافع اصلی تیم شنزن چین محسوب می‌شود و باتوجه به قراردادش باید تا پایان فصل در این تیم بماند. شنزن اف سی با هدایت ژوردی کرویف هلندی، در فصل جاری سوپرلیگ عملکرد درخشانی داشته و پس از گذشت ۵ هفته در جایگاه دوم جدول رده بندی قرار دارد و از شانس های جدی قهرمانی محسوب می‌شود. با این حال جدایی کرویف که به خاطر پیشنهاد بارسلونا بود، سبب شد تا این تیم تغییر مدیریت دهد و کارلوس گرنروی اسپانیایی جایگزین وی شود. حالا مدافع تیم ملی ایران پس از پایان قرنطینه، راهی تمرین خواهد شد تا توانایی اش را به او نشان دهد.

مدافع ایرانی تیم شنزن پنجمین بازیکن گران قیمت این تیم نیز محسوب می‌شود و در تمام بازیهای لیگ این کشور به میدان رفته است. نکته مهم اینکه پورعلی گنجی شش ماه قبل که شنزن را برای ادامه فوتبالش انتخاب کرد، پیشنهادات دیگری هم از شرق آسیا داشت اما حضور کرویف در این تیم و دلایل دیگری نظیر حضور در جمع مدعیان قهرمانی، سبب شد تا این بازیکن راهی تیم سرخپوش لیگ چین شود.

ستاره تیم ملی پرسپولیسی می‌شود؟

شنزن اگرچه شانس جدی قهرمانی دارد اما هدف این تیم کسب سهمیه لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ است که البته آنها باید امیدوار باشند با پایان کرونا و  برداشتن قوانین قرنطینه، فرصت حضور در این تورنمنت را داشته باشند. پورعلی با سابقه بازی در جام جهانی ۲۰۱۸ و دو جام ملتها، یکی از مدافعان فیکس و باسابقه تیم ملی ایران محسوب می‌شود که در ۵ سال اخیر همواره لژیونر بوده و بازی برای تیانجین، السد، اوپن و العربی را تجربه کرده و شاید بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ می‌توانست به جای انتقال به اوپن بلژیک، راهی تیمی شناخته شده تر در قاره سبز برود و در اروپا به کارش ادامه دهد.

با این حال پورعلی گنجی ۲۹ ساله عملکردش در این سالها به شکلی بوده که باوجود شایعات بسیار زیاد، قصد حضور در ایران را ندارد و انتقالش به لیگ برتر خلیج فارس حالا حالاها عملی نخواهد شد. این در حالی است که نام او در تمام این سالها به عنوان یک گزینه جدی، در ستون شایعات رسانه های فارسی مطرح بوده و از پرسپولیس به عنوان مقصد وی نام برده می‌شد؛ هرچند که طرفین هیچگاه حتی مذاکره ای هم با یکدیگر نداشتند.

تنها نکته ای که شاید باعث جدایی مرتضی پورعلی گنجی از شنزن شود، همین موضوع قوانین شدید کرونایی و قرنطینه ای در چین است که سبب شد تا پورعلی یک اردوی تیم ملی را از دست بدهد. چرا که پس از ورود به چین هرکسی باید ۲۱ روز قرنطینه شود و همین موضوع سد راه بازیکنان خارجی برای استفاده از فیفادی می‌شود. پورعلی نیز باتوجه به اهمیت اردوی ایران و بازی در تیم ملی، درباره این موضوع حساسیت زیادی دارد و این مسئله همکاری اش با شنزن را برای فصل آینده در هاله ای از ابهام قرار داده اما حتی در این صورت هم بازگشت به لیگ برتر خلیج فارس، جزو گزینه های این مدافع ایرانی نخواهد بود.

مرتضی پورعلی گنجی ۴۴ بازی ملی برای ایران انجام داده و همچنین بیش از ۱۰۰ بار در خارج از کشور و لیگ های ستارگان قطر، ژوپییر لیگ بلژیک و سوپرلیگ چین به میدان رفته و باتجربه های بزرگ، پای به ادامه لیگ چین می‌گذارد.

۲۵۱۲۵۶

کد خبر 1528788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس IR ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
    4 2
    پور علی گنجی را باید تیم استقلال بخرد .