درخواست رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل از آمریکا علیه ایران

فارس نوشت: رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در سفر ضدایرانی خود به واشنگتن از مقام‌های این کشور خواست تا به جای بازگشت به برجام از روش‌های جایگزین برای مقابله با ایران استفاده کنند.

بنا به گفته مقام‌های نظامی رژیم صهیونیستی، «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته (چهارشنبه) در جریان دیدار با «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا و دیگر مقام‌های ارشد دفاعی این کشور بار دیگر در ادامه تلاش‌های مقام‌های رژیم صهیونیستی به شدت از بازگشت دولت «جو بایدن» به برجام انتقاد کرد.

بنا بر گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، کوخاوی در جریان دیدار خود با تأکید بر «نقص‌های توافق هسته‌ای فعلی»، تمام تلاش خود را به کار گرفت تا شرکای آمریکایی خود را ترغیب کند تا از روش‌های جایگزین برای مقابله با هسته‌ای شدن ایران استفاده کنند.

طبق این گزارش، «برت مک گورک» هماهنگ‌کننده امور مربوط به غرب آسیا و شمال آفریقا در شورای امنیت ملی آمریکا و «کارا آبرکرامبی» دستیار ویژه رئیس‌جمهور آمریکا نیز در نشست سالیوان با کوخاوی در واشنگتن شرکت داشتند.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای در خصوص نشست کوخاوی با مقام‌های آمریکایی اعلام کرد: «رئیس ستادکل ارتش در تمام مدت نشست‌های خود، راههای احتمالی برای جلوگیری از دستیابی ایران به توانمندی‌های هسته‌ای نظامی را ارائه داده است».  

پیش از این، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای در خصوص گفت‌وگوهای وی در واشنگتن اعلام کرد رئیس ستاد کل ارتش بر نواقص توافق هسته‌ای کنونی که به ایران امکان پیشرفت قابل توجه در زمینه سانتریفیوژها و همچنین افزایش قبل ملاحظه میزان و کیفیت مواد غنی شده در چند سال آینده را می‌دهد تاکید کرد و همچنین کمبود نظارت در زمینه اشاعه هسته‌ای را مورد تاکید قرار داد.

از طرف دیگر، «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی قرار است در دیدار قریب الوقوع خود با رئیس جمهور آمریکا در خصوص مذاکرات هسته‌ای ایران و آخرین تحولات غزه و سوریه گفت‌وگو کند.

مقام‌های دولت بایدن پیش از این مدعی شده بودند که نگرانی‌های رژیم صهیونیستی در جریان مذاکرات وین برای احیای برجام، طرح‌های کاخ سفید را تغییر نمی‌دهد.

طبق این گزارش، کوخاوی در صدد دیدار با «ویلیام برنز» رئیس‌ سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و همچنین «آوریل هینس» مدیر اطلاعات ملی آمریکا است.

310 310

کد خبر 1528793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • کرار IR ۱۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  57 11
  به رژیم کودک کش،نجس،غاصب و منحوس صهیونیستی میگم دیگه باحضور رییس جمهور انقلابی آقای رئیسی، خدمت جهادی به محرومان و مستضعفان کشور و تقویت محور مقاومت اوضاع برای تو خیلی سخت ترازقبل خواهدشد مرگ بر اسرائیل مرگ بر آمریکا
  • IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
   0 0
   بنده هم با نظر شما موافقم ولی مهمتر از آن قطع کردن مفسدان اقتصادی مزدوران کشور و محاکمه آنها است که باعث کمرنگ کردن این جهاد بزرگ شده
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  اسراییل بایدزودترمحوشودزیادی غلط میکنه
 • مهدی IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  خاک بر سر کشورهای عربی که اجازه میدهند اسراییل زر زیادی بزند
 • میرزائی IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  مرگبراسرائیل
 • میرزائی IR ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  اسرائیلیا شما کدوم سگی هستین که علیه کشور عزیزما توطئه میکنید شما که رنگ وبویی ازانسانیت برایتان نیومده البته دور ازسگ
 • IR ۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  راحت توخونه ات بتمرگ امریکا باتواست هرروز بروفوضولی کن
 • علی IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  اخه اشغال اسرائیلی تو در حدی نیستی که بخوای از ایران و دولت مردان صحبت بکنی انشاالله یواش یواش از بین میری
 • IR ۰۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  0 0
  مرگ یرتوباد اسرائیل خبیث که فقط به جنگ وادم کشی فکر میکنید لعنت حدای برشما شیطان صفتان
 • حسین ۰۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  0 0
  مرگ بر آمریکا وسردمدارانش که بدون اجازه از دزدان غاصب هیچ غلطی نمی کنند از رژیمی اجازه می گیرند که روزی توسط مقاومت نابود خواهد شد خدایا برسان آنروز را به حق صاحب الزمان
 • حسین ۰۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  0 0
  آنچنان خوار وذلیلتان کنیم که عین سگ پشیمان شوید که چرا با ایران در افتادید
 • حسین ۰۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  0 0
  مرگتان باد .چه زود می بینم روزی که رژیم کودک کش را نابود می کنیم وعده الهی ‌هیچ وقت خلف وعده نبوده تفسیرکلام خدا می فرماید بزودی اسرائیل نابود خواهد شد همانطور که یکبار هم نشده غیر از کلام خدا اتفاق بیفتد اینبار هم اسرائیل را نابود شده دانید فقط بصبر وببین چون میخ آهنین نرود درون سنگ پس شاید باور خیلی ها نشود چون اعتقاد وایمان ندارندولی مورخان ثبت کنید بزکدی اسرائیل محو خواهد شد
 • میرزا IR ۰۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  0 0
  رژیم غاصب صهیونیستی میداند ک ، از داخل پوسیده شده و ب شدت از ایران و حزب اله لبنان می‌ترسد. اما ما ایرانی‌ها معتقد هستیم و هرچه حضرت آقا فرمود ،بدون کم و کاست همین خواهد شد
 • م.ف.رش.خ IR ۰۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  0 0
  مرگ بر اسرائیل عقده ایی
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
  0 0
  بابا بر و سک نجس تو عددی نیستی تعین تکلیف کنی برای ایران
 • دادا عرب IR ۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۷
  0 0
  با چند عدد نیروی مقاومت حماس نتونستید غلطی بکنبد حالا میخوائی با ایران در افتی بیشرف عرضه داری حمله کن اول حدود چهار ملیون قبر اماده کن بعد چون تمام صحیونیست ها را وارد جنم میکنیم بیا عرضه داری چرا متوسل دیگران شدی با قوم و قبیله ات بیا که عمرتان تمام شده