وزیر احمدی نژاد رئیس شد/ذوالنوری برکنار شد /پورابراهیمی ابقا شد /ترکیب هیات رئیسه کمیسیون های تخصصی مجلس

ایسنا نوشت:ترکیب هیات رییسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی برای سال دوم مجلس یازدهم تعیین شد.

براساس انتخابات صورت گرفته در کمیسیون‌های تخصصی مجلس، اعضای هیات رییسه این کمیسیون‌ها در اجلاسیه دوم شرح زیر انتخاب شدند.
 

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری

رئیس: علیرضا منادی سفیدان
نواب اول و دوم: احمد نادری و محمد مولوی
سخنگو: رضا حاجی پور
دبیر اول و دوم: شیوا قاسمی پور و محمدرضا احمدی

کمیسیون اجتماعی

رئیس: ولی اسماعیلی    
نواب اول و دوم: علی بابایی کارنامی و کریم حسینی
سخنگو: مجید انصاری
دبیر اول و دوم: خلیل بهروزی فر و حسین حاتمی

کمیسیون اقتصادی

رئیس: محمدرضا پورابراهیمی
نواب اول و دوم: سیدکاظم موسوی و سید احسان خاندوزی
سخنگو: غلامرضا مرحبا
دبیر اول و دوم: انور حبیب زاده بوکانی و علیرضا زندیان

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

رئیس: وحید جلال زاده
نواب اول و دوم: ابراهیم عزیزی و عباس مقتدایی
سخنگو: محمود عباس زاده مشکینی
دبیر اول و دوم: علی علیزاده و یعقوب رضازاده

کمیسیون انرژی

رئیس: فریدون حسنوند
نواب اول و دوم: قاسم ساعدی و احمد مرادی
سخنگو: مصطفی نخعی
دبیر اول و دوم: حسین حسین زاده و عبدالعلی رحیمی مظفری

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

رئیس: حمیدرضا حاجی بابایی
نواب اول و دوم: محمد خدابخشی و سیدمحمدرضا میرتاج الدینی
سخنگو: محمد مهدی مفتح
دبیر اول و دوم: غلامحسین کرمی و ولی الله فرزانه

کمیسیون بهداشت و درمان

رئیس: حسینعلی شهریاری
نواب اول و دوم: سیدجلیل میرمحمدی و محمد پاک مهر
سخنگو: زهرا شیخی
دبیر اول و دوم: محسن فتحی و رضا آریان پور

کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها

رئیس: محمد صالح جوکار
نواب اول و دوم: محمد صفری ملک میان و محمدرضا صباغیان
سخنگو: روح الله نجابت
دبیر اول و دوم: رسول فرخی میکال و فاطمه مقصودی

کمیسیون صنایع و معادن


رئیس: عزت الله اکبری تالارپشتی
نواب اول و دوم: سیدجواد حسینی کیا و احمد رسولی نژاد
سخنگو: روح الله عباسپور
دبیر اول و دوم: فرهاد طهماسبی و بهزاد رحیمی

کمیسیون عمران

رییس: محمدرضا رضایی کوچی
نواب اول و دوم: اسماعیل حسین زهی و صدیف بدری
سخنگو: عبدالجلال ایری    
دبیر اول و دوم: احمد جباری و آرا شاوردیان    

کمیسیون فرهنگی

رئیس: مرتضی آقاتهرانی
نواب اول و دوم: بیژن نوباوه وطن و غلامرضا منتظری
سخنگو: مجید نصیرایی
دبیر اول و دوم: زهره سادات لاجوردی و حسین جلالی

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

رئیس: سیدجواد ساداتی نژاد
نواب اول و دوم: محمدجواد عسکری و علیرضا عباسی
سخنگو: احد آزادی خواه
دبیر اول و دوم: علی اکبر علیزاده و ذبیح الله اعظمی

2727

کد خبر 1528938

برچسب‌ها