۰ نفر
۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
توصیه سیاسیون به ابراهیم رئیسی

ایسنا نوشت: یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: رئیسی اعلام کرده فراجناحی‌است و در دولتش از شایستگان استفاده می‌کند، همین موضوع بستر حضور همه جریان‌ها و گروه‌ها را در دولتش فراهم می کند.

سید حسین نقوی حسینی اظهار کرد: همان طور که استحضار دارید  رئیسی در زمان ثبت نام اعلام کردند نامزد مستقل هستند و خود را محدود به جریان خاصی نکردند. در مناظرات انتخاباتی هم همین موضع را حفظ کردند. همچنین در اولین مصاحبه مطبوعاتی خود نیز باردیگر بر این موضوع تاکید کردند که من مستقل وارد انتخابات شدم.
وی ادامه داد: ایشان فرمودند نماینده و رئیس جمهور همه ملت ایران هستند،  چه کسانی که به او رای دادند و چه حتی کسانی که نیامدند پای صندوق رای. همچنین به این نکته اشاره کردند آنچه که برای دولت آینده مد نظر می‌گیرد صرفا شایسته سالاری است؛ چراکه مدیون هیچ دسته و گروهی نیستند. 

نقوی حسینی گفت:  این ها راهبردهای شفاف ایشان برای دولت آینده و بستر بسیار مناسبی برای همکاری با همه گروه ها و جریان ها است.

وی یادآور شد: در انتخابات اخیر رقابت هم آنچنان رقابت با جریان اصولگرایی نبود. در سال های گذشته رقابت‌های خونینی بین دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا صورت می‌گرفت. مثل رقابت میان ناطق نوری و خاتمی، احمدی‌نژاد و میرحسین موسوی، قالیباف و روحانی،  روحانی و  رئیسی. 

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: روحانی در آغاز دولت دومش  صراحتا گفت من وام دار کسانی هستم که از من حمایت کردند؛ حالا بماند که به وعده‌هایش به همان گروه هم پایبند نماند؛ اما می خواهم بگویم این دوره آنچنان رقابت شکاف‌داری شکل نگرفت که خط غیر قابل نفوذی بین کاندیداها با رئیس جمهور منتخب کشیده شود. 

وی ادامه داد: همین موضوع بستری را برای مدیریت همه گروه ها و افراد در دولت بعدی  آماده می کند. مشی رئیسی شایسته سالاری است و در این مصاحبه اخیر منظورش از شایسته سالاری را تعریف کرد که انقلابی، پاکدست، مردمدار و مدیر جهادی بودن یعنی انقلابی.این موضوع هم زمینه مناسبی فراهم می کند با همه گروه ها کار کند. 

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: شرایط کنونی کشور مثل گذشته نیست شرایط سختی است. همه جریانات و گروه ها باید به کمک دولت بیایند تا بتوانیم از این گردنه عبور کنیم. امروز اولویت معیشت اقتصادی مردم بسیار مهم است؛ همه جریان ها باید کنار هم باشند. مردم چشم انتظار هستند ببینند دولت آینده در کوتاه مدت چه حرکتی در زمینه سیاست خارجی و داخلی انجام می دهد. همه این موضوعات فضای جدیدی را برای مدیریت کشور فراهم می‌کند. 

رئیسی می تواند دولت را به آب های آرام اقیانوس جمهوری اسلامی بازگرداند

به گزارش ایسنا، حسن نوروزی با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خرداد عنوان کرد: با وجود تمام کاستی هایی که از سوی وزارت کشور در برگزاری انتخابات شاهد بودیم از گاهی کند بودن و عدم دقت دستگاه ها تا نبود تغذیه مناسب برای برخی از نیروهای نظارتی ولی حضور مردم آنقدر باشکوه بود که موجب می شود ما تمام این کاستی ها را با چشم اغماض نگاه کنیم.

وی افزود: حضور مردم بسیار گسترده و پرشور بود که این حاکی از عمق توجه مردم به کاندیداهای امتحان پس داده انقلاب بود.

توصیه سیاسیون به ابراهیم رئیسی

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد: این برای ما یک افتخار ملی بود که با وجود تحریم های استکبار و مشکلات شاهد حضور باشکوه مردم باشیم، قطعا وظیفه آقای رییسی بسیار مضاعف خواهد بود که ان شاءالله با انتخاب وزرا و مدیرانی پاکدست، فعال و نقدپذیر در جهت رشد و ترقی در حوزه های مختلف همچون اقتصاد و ریشه کن کردن فساد و کاهش رکود و تورم قدم بردارند.

نوروزی بیان کرد: قطعا آقای رییسی باتجربه خوبی که دارد می تواند کشتی به گل نشسته دولت را رهبری کند و باری دیگر آن را به آب های آرام اقیانوس جمهوری اسلامی بازگرداند.

اولویت دولت سیزدهم تزریق امید به مردم باشد

به گزارش ایرنا، امیر میثم نیکفر رییس کمیته انتخابات خانه احزاب گفت:  تزریق امید شرایط و لوازمی دارد شرط آن گستردن عدالت اجتماعی در جامعه است. عدالت اجتماعی با تزریق پول به دست نمی‌آید بلکه با  تاکید بر شایسته سالاری و پایداری بر آرمان‌های دولت انقلابی محقق می شود.

این فعال اصولگرا ادامه داد: دومین موضوعی که دولت آینده باید به آن خیلی دقت کند، معیشت مردم است. متاسفانه معیشت مردم در دوران تحریم و کرونا به حال خود رها شد. البته دولت دوازدهم تقصیری نداشت و تحت فشار بود اما واقعیت این است که مردم واقعا در برابر گرانی‌ و تبعیض‌ دچار مشکل شدند.

نیکفر افزود: دولت سیزدهم باید بداند که دولت چهار ساله نخواهد بود و باید منافع کلان نظام را هم در نظر داشته باشد یعنی برنامه‌ها را ابتدا ۵۰ ساله و بعد کوتاه مدت و هشت ساله و در نهایت سالانه ببیند. متاسفانه دولت‌های قبلی روزمرگی را سرلوحه کار خود قرار داده بودند اما باید دولت آینده با دید یک برنامه‌های بلندمدت و کوتاه مدت به مدیریت کشور نگاه کند.

وی با اشاره به اینکه دولت آینده باید در حوزه سیاست خارجی با مردم صادق باشد، گفت: باید محدودیت‌ها و حیطه اختیارات را در نظر داشت و براساس آن قول‌هایی داد. مشکلی به نام تحریم داریم و اگر بخواهیم مذاکره کنیم، ۵۰ درصد آن دست ما هست و نیم دیگر دست طرف مقابل است.

نیکفر یادآور شد: همزمان این دولت باید تمام تلاش خود را برای برداشتن تحریم‌ها انجام دهد. اما باید نیم نگاهی هم به طرف مقابل داشته باشد. دولت روحانی تمام تلاشش را کرد تا تحریم‌ها را بردارد اما طرف مقابل شیطنت می‌کرد.

عضو شورای مرکزی جوانان متحد اسلامی اظهار کرد: همزمان باید نگاه به داخل داشته باشیم تا بتوانیم تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم. بهترین راه برای بی اثر کردن تحریم‌ها افزایش تولید است و کمک به افزایش تولید از طریق کمک به تولیدکنندگان و حذف قوانین زائد و بروکراسی اداری است، از جمله اقدامات دولت آینده می‌تواند باشد.

وی، درباره کابینه احتمالی سید ابراهیم رییسی تصریح کرد: به نظر می‌رسد همان افرادی که در ستاد او بودند وارد کابینه خواهند شد.چیزی که اهمیت دارد این است که نباید یک جا را به بهانه آباد کردن جای دیگر خراب کنیم. استفاده از نمایندگان مجلس در کابینه با معیار عقلانی در جامعه جور در نمی‌آید.

 این فعال سیاسی اضافه کرد: آدم‌های شایسته‌ای در ستاد رییسی وجود دارند که نیازی نیست تا برای ساخت کابینه جدید از نمایندگان مجلس استفاده کنیم. کابینه می‌تواند از افرادی بیرون مجلس تشکیل شود.

27219

کد خبر 1528970

برچسب‌ها