۰ نفر
۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
تصمیم آمریکا و فرانسه درباره لبنان

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا ضمن اعلام آمادگی کشورش برای کمک به لبنان تاکید کرد، "ما به رهبری واقعی در بیروت نیاز داریم."

 به نقل از اسپوتنیک، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که واشنگتن آماده است تا به لبنان در انجام تغییرات مطلوب کمک کند اما در عین حال گفت که " ما به رهبری واقعی در بیروت نیاز داریم."

بلینکن در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی خود تأکید کرد که "مردم لبنان در حال حاضر در رنج و سختی بوده و خواستار شفافیت و مبارزه با فساد هستند".

وی افزود: واشنگتن، فرانسه و جامعه جهانی در کنار لبنان ایستاده‌اند ، اما ما به اراده سیاسی واقعی سیاستمداران لبنان نیاز داریم.

در همین حال وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد، پاریس و واشنگتن "برای تحت فشار قرار دادن مسئولان بحرانی که لبنان ماهها در آن غرق شده است با هم متحد خواهند شد.

لودریان گفت: "ما با هم فاجعه‌ای را که می‌تواند در صورت تجزیه یا سقوط لبنان رخ دهد، بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم به مسئولان این وضع فشار بیاوریم. ما می دانیم آنها چه کسانی هستند. "

وزیر امور خارجه فرانسه از رهبران سیاسی لبنان و "ناتوانی آنها در مواجهه با کوچکترین چالش یا آغاز کوچکترین اقدامی برای نجات کشور" انتقاد کرد.

310 310

کد خبر 1529293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =