علم الهدی: «شورای ائتلاف» مورد تأیید من است/ جبهه انقلاب به یکدیگر سوءظن نداشته باشند

فارس نوشت: علم الهدی ، امام جمعه مشهد گفت: عزیزانی را به ائتلاف دعوت کردیم و شما دعوت من را لبیک گفتید، امیدواریم که نتیجه‌اش نیز خوب باشد و اسلام از این قضیه منتفع بشود، توسعه ارزش‌های دین به نتیجه برسد، مشارکت و فعالیت کردید و ان‌شاءالله در همه زحماتی که در عرصه استان کشیدید، مأجور باشید.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی در دیدار با شورای مرکزی ائتلاف و وحدت نیروهای انقلاب خراسان رضوی بابیان این‌که اجر همه فعالیت‌های مجاهدانه‌ای که یکایک شما اعضای شورا انجام دادید، در درگاه پروردگار محفوظ است، اظهار کرد: به‌عنوان یک طلبه شکرگزار زحمات شما هستم و امیدوارم نتیجه زحمت‌های مخلصانه شما، گذشته از مقامات اخروی، در دنیا نیز دستگیر خودتان و عزیزانتان بشود.

  علم‌الهدی ادامه داد: هر انسانی در مسئله احیای این نظام هر قدمی بردارد، همکار و مددکار شهداست، آنان جلوی قضیه هستند که جان خودشان را سرمایه‌گذاری کردند، خون بدن آنان بر پیکر اسلام تزریق شد، در پرتوی عظمت این نظام باقی ماند و همه مجاهدات و فداکاری‌هایی که انجام بدهند، کمک و یاری شهیدان است.

وی بابیان این‌که همه عبادت‌ها می‌تواند مطمع شیطان قرار بگیرد، افزود: باید به این مسئله توجه داشته باشیم که هرکس درراه حفظ، احیا و ارتقای این نظام قدم برمی‌دارد عبادتی است که می‌تواند مثل سایر عبادت‌ها مطمع نظر شیطان قرار بگیرد؛ در مورد خواندن دو رکعت نماز که بین خود و خدای خود است، شیطان این‌طور دست‌وپا می‌کند، چه رسد به عبادتی که در جامعه اثرگذار است و یک نفر با کارش نه‌تنها کار صد نفر را انجام می‌دهد بلکه صد نفر را در مسیر حق هدایت می‌کند. 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی نسبت به خطر انحراف نیت‌ها از کار برای خدا هشدار داد و گفت: شیطان تلاش می‌کند عمل را بی‌اثر کند و یا اگر قدرتش نرسید، کاری کند که این عمل برای خود شخص فایده و نتیجه نداشته باشد، این درواقع چیزی است که در مطمع نظر شیطان است، باید خیلی توجه داشته باشد که خدای‌نکرده، شیطان عظمت کارش را نگیرد. 

مراقب باشید «خائن به خون شهدا» محسوب نشوید

وی با تأکید بر لزوم انجام کارها با «اخلاص»، بیان کرد: این موارد فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی در عرصه انقلاب و نظام، هر فعالیتی که باشد، از بنده که نماز جمعه می‌خوانم تا شمایی که مجاهدانه درراه نظام فعالیت می‌کنید، منافع، موقعیت‌ها و جان خودتان را کف دست گرفتید، با دشمنان خدا و انحرافاتی که می‌خواهند به‌نظام ضربه بزنند، مبارزه می‌کنید، این خطر وجود دارد که اگر قصدتان از انجام کار غیر از اخلاص، چیز دیگری باشد، نه‌تنها آن عمل را بی‌اثر می‌کند چه‌بسا مضر باشد. 

علم‌الهدی متذکر شد: اگر در این حرکت‌ها خودش برای خودش یا برای حزبش و یا مسئله قدرت‌یابی و فرصت‌طلبی برای او منظور شد، چون روی دوش و خون شهدا قدم گذاشته برای این‌که مقام، فرصت و موقعیتی برای خود دست‌وپا کند، در حقیقت به‌عنوان خائن به خون شهدا محسوب خواهد شد، شهدا نفرینش می‌کنند که ما خون دادیم درراه این انقلاب اما او در بستر این انقلاب می‌خواهد برای خودش مقام دست‌وپا کند، جز اخلاص در این مجاهدات، بقیه فکرها و نظرها نه‌تنها برای انسان ارزش معنوی ندارد که ضرر معنوی دارد و آدم را از درگاه خدا جدا می‌کند.

  «اخلاص»، گوهری ارزشمند در انجام امور 

وی، خروج از مسیر اخلاص را عامل بروز اختلافات دانست و خاطرنشان کرد: منشأ اختلافات نیز همین است، اگر همه برای خدا کار کنند، چه فرقی می‌کند تو باشی یا من، آنجا که پای شخص، گروه یا فردی دخیل مطرح می‌شود، اختلاف مطرح می‌شود چون منافع باهم تضاد دارد، بهره‌برداری‌ها مشترک است و اصطکاک منافع و تضاد بهره‌برداری یعنی من یک‌طرف باشم و شما یک‌طرف. 

عضو مجلس خبرگان رهبری به فعالیت شورای ائتلاف در ایام انتخابات اشاره کرد و افزود: شما باکمال اخلاص این مسیر را طی کردید، فرآیندی را اجرا کردید و درنتیجه آن نیز افرادی در شورای شهر انتخاب شدند،در ریاست جمهوری نیز آن‌که خودتان به او نظر داشتید، رأی آورد، به‌ظاهر شما در همه فعالیت خود، خاصیت ظاهری قضیه را گرفتید، بهره باطنی‌اش مربوط به میزان اخلاص و اعتقادی است که شما برای خدا داشته باشید که ان‌شاءالله در این جهت دقت بشود تا خدایی نکرده شیطان این گوهر ارزشمند اخلاص را از ما نگیرد. 

امتیاز شورای ائتلاف، «فرآیندی بودن» کار است

وی به بیان ماهیت شکل‌گیری ائتلاف پرداخت و گفت: شورای ائتلاف از اول این بود که عزیزان ما برحسب نظریات مختلف کنار هم بنشینند، باهم تبادل‌نظر کنند و از دل فرآیند عادلانه‌ای، آن‌که موردنظرشان است بیرون بیاید و به مردم معرفی کنند، فلسفه شورای ائتلاف این است، بحث ما در «فرآیند» است، اشخاص و گروه‌ها مطرح نیستند.

 علم‌الهدی اضافه کرد: قبلاً گروه‌های همسو می‌نشستند، لیستی را تهیه می‌کردند و هر گروه در آن لیست سهمی داشت، این را اعلام می‌کردند، این لیست ممکن بود به‌عنوان اشتراک گروه‌ها اعلام بشود اما آنچه در شورای ائتلاف مهم است، نتیجه، برآمده از یک فرآیند است، به اشخاص و گروه‌ها مربوط نیست، امتیاز شورای ائتلاف، فرآیندی بودن قضیه است. 

علم الهدی: «شورای ائتلاف» مورد تأیید من است/ جبهه انقلاب به یکدیگر سوءظن نداشته باشند

«شورای ائتلاف» برای الفت جریان انقلاب تشکیل شد

وی بابیان این‌که از لحظه اول شورای ائتلاف را تأیید کردم، ادامه داد: الآن هم اعلام می‌کنم «شورای ائتلاف» مورد تأیید من است اما هر که انتخاب‌شده درنتیجه فرآیند است؛ از همان اول عزیزان را به ائتلاف دعوت کردم، بنشینند دورهم اتفاق و ائتلاف کنند، ائتلاف از ریشه الفت است که عزیزان و جریان‌های ولایتمدار ازنظر هدف، بینش سیاسی و جنبه ولایت‌محوری خودشان باهم الفت بگیرند و نتیجه این ائتلاف در فرآیندی که اجرای فرآیند به دست همه جریان‌ها انجام می‌گیرد، معرفی افراد نخبه به مردم باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: عزیزانی را به ائتلاف دعوت کردیم و شما دعوت من را لبیک گفتید، امیدواریم که نتیجه‌اش نیز خوب باشد و اسلام از این قضیه منتفع بشود، توسعه ارزش‌های دین به نتیجه برسد، مشارکت و فعالیت کردید و ان‌شاءالله در همه زحماتی که در عرصه استان کشیدید، مأجور باشید.

وی با اشاره به تکلیف محور بود انسان در انجام فعالیت‌های خود، گفت: ما باید تکلیفمان را انجام دهیم، گاهی آدم اقدامی می‌کند که به نتیجه نمی‌رسد و دلسرد می‌شود، اگر جمع مورد تأیید ما درست عمل نکردند، نباید دلسرد شویم؛ در شرایطی که دروازه دموکراسی و مردم‌سالاری بازشده و هرکسی می‌تواند وارد نظام بشود، اگر در خانه بنشینیم، فردا که هزاران بلا سر اسلام و مسلمین بیاید نمی‌توانیم بگوییم ما وظیفه‌مان را انجام دادیم، مسئله مهم این است در افرادی که شما انتخاب کردید، مخالف انقلاب، مخالف دین و نفوذی دشمن نبود. 

اشکالات فرآیندی شورا را برطرف کنید

 علم‌الهدی یادآور شد: فرآیندی هم که اجراشده، فرآیند صددرصدی نیست، سال اول اجرا کردید، برخی آسیب‌ها و اشکالاتش را متوجه شدید و اصلاح کردید، الآن هم معتقدم بنشینید روی این فرآیند و مکانیزم اجرای فرآیند مقداری بیشتر فکر و مطالعه کنید، بعضی دوستان این شورا گفتند اشکالاتی در فرآیند وجود دارد، بنشینید و سعی کنید این فرآیند بی‌اشکال‌تر اجرا شود، روی تحقیقاتی که نسبت به اشخاص داشتید، نظام درجه‌بندی اگر اشکال دارد، آن را اصلاح کنید، اگر روی تصمیم‌گیری مجمع عمومی اشکال داشتید، آن را اصلاح کنید و در جلسات دیگری همه عزیزان بنشینند، همفکری جامعی داشته باشید که این فرآیند را کامل‌تر، قوی‌تر و سالم‌تر در مقاطع دیگر اجرا کنید.

وی با تأکید بر این‌که در جبهه انقلاب نباید به یکدیگر سوءظن داشته باشیم، متذکر شد: دوستانی هم که به هر علتی از شورای ائتلاف فاصله گرفتند و مستقل عمل کردند، قصد خیر داشتند ان‌شاءالله مخصوصاً عزیزانی که ازنظر ولایت‌محوری خودتان قبول دارید که آدم‌های ولایت محور و در جبهه انقلاب هستند؛ عزیزان ما در جبهه انقلاب نباید به یکدیگر سوءظن داشته باشیم و خدای‌نکرده برخورد منفی با عناصر جبهه انقلاب انجام دهیم، اگر مسائلی بین شما رخ‌داده، سعی کنید طوری نباشد که تضییع حقوق برادرانتان باشد، آنان زدند، شما هم بزنید!
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: یک‌زمان طرف در بلوک دشمن قرار دارد که با او مبارزه می‌کنیم اما اگر برادر ما هست، در بلوک دشمن نیست و تنها با من مسئله دارد، نباید با او برخورد کنم، ان‌شاءالله این اصل را نیز دوستان رعایت کنند که نشان‌دهنده اخلاص شما هست؛ توطئه‌ای که دشمن برای ما داشت، اگر چنین مجاهداتی انجام نمی‌شد، دشمن بر ما غالب می‌شد و حرکتی که شما کردید باعث گرم شدن مسئله انتخابات و خنثی شدن توطئه دشمن شد. 

 علم‌الهدی بابیان این‌که این انتخابات سبب ناامیدی دشمن شد، اظهار کرد: عملی که در خارج از کشور انجام دادند در تحریک عده‌ای اراذل‌واوباش، نشان داد دشمن تا کجا در مقابل ما ایستاده، مزدورانش را به خط کرده که مردم را کتک بزنید و با کتک زدن مانع رأی دادن آنان شوید، این انتخابات سبب شد دشمن ناامید شود.

در ابتدای این جلسه، سخنگوی شورای ائتلاف و وحدت نیروهای انقلاب به بیان گزارشی از روند فعالیت‌های این ائتلاف در ایام انتخابات پرداخت و گفت: هیأت مؤسس شورای مرکزی وحدت طبق بازسازی خودش در ترکیب شورای مرکزی تغییراتی داد که بتواند آسیب‌های گذشته را کاهش بدهد.

 حمیدرضا ترقی بابیان این‌که سه هزار و ۳۵۰ نفر ساعت وقت صرف بررسی کارنامه داوطلبان شد، ادامه داد: فرآیند رسیدن به نامزد اصلح بسیار دقیق‌تر و شاخص محورتر طراحی شد، ۴۰ جلسه برای تدوین فرآیند، ۲۴ جلسه کمیته فردی و ۲۰ جلسه کمیته تطبیق تخصصی برای تطبیق ۱۲۰ نامزد با شاخصه‌ها برگزار شد.

وی بابیان این‌که ۶۰ درصد افراد منتخب، جوانان متخصص هستند، اضافه کرد: تمام تخصص‌های موردنیاز کمیسیون‌های شورای شهر در انتخاب افراد در نظر گرفته‌شده است.

27215

کد خبر 1529440

برچسب‌ها