جربان خط انتقال آب خلیج فارس به یزد، برقرار است

استاندار یز با اشاره به افتتاح پروژه خط انتقال آب خلیج فارس و حواشی ایجاد شده در این خصوص گفت: در حال حاضر جریان آب این خط به سمت اردکان برقرار و قابل ارزیابی و رصد است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محمدعلی طالبی در نشست شورای اداری استان، ضمن قدردانی از تعامل و همکاری دستگاه های مختلف استان در برگزاری انتخابات، گفت: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراها در استان یزد، در کمال آرامش و امنیت و با حضور مطلوب مردم در پای صندوق های رای برگزار شد. 

وی ضمن تبریک به رئیس جمهور منتخب و منتخبین شوراهای اسلامی شهر و روستا استان، اظهار کرد: امیدواریم نتیجه این انتخابات، بهبود شرایط زندگی مردم، تحقق شعار داوطلبان منتخب و تلاش در جهت رفع مشکلات حوزه‌های اقتصادی و معیشتی که از اولویت های اصلی کشور است، باشد.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه استان یزد جایگاه خوبی را به لحاظ سلامت اداری در کشور دارد، تصریح کرد: تعداد پرونده های تشکیل شده و مورد رسیدگی قرار گرفته در مقایسه با سایر استان ها، شرایط مطلوبی را نشان می دهد و مؤید توجه و جدیت قاطبه مدیران استان یزد نسبت به بحث سلامت اداری و مقابله با فساد است.

طالبی با اشاره به وجود پروژه های بسیار زیاد در حال تکمیل و در دست اجرا استان در حوزه های مختلف، خاطرنشان کرد: همه این پروژه ها در سطوح مختلف ملی، استانی و محلی برای اجرا نیازمند جدیت و پیگیری هستند.

وی ادامه داد: در طول این چندماه با همکاری بعضی از دستگاه ها، فرمانداران و معاونین ذی ربط استانداری پروژه هایی که قابلیت اتمام و تکمیل در فرصت باقی مانده از دولت، را دارند احصاء و اولویت بندی شد که موضوع تکمیل و بهره برداری این پروژه ها با جدیت در حال پیگیری است.

استاندار یزد با بیان اینکه افتخار بسیار بزرگی در زمینه سرمایه گذاری در استان به ثبت رسیده است، گفت: حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری در حال اجرا و یا در آستانه اجرا در نقاط مختلف استان وجود دارد که آینده یزد را متحول خواهد کرد.

عالی ترین مقام اجرایی استان موفقیت سرمایه گذاری و حوزه تکمیل پروژه های عمرانی را مرهون همدلی‌ها و همکاری‌ها دانست و خاطرنشان کرد: منافع عمومی مردم استان را محوریت مشرک انتخاب کردیم تا فارغ از حاشیه ها و موضوعات سیاسی، همگرایی و هم افزایی مناسبی در جهت پیشبرد اهداف توسعه ای استان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه دستگاه های نظارتی در بسیاری از مواقع جلوتر از دستگاه های مسئول در جهت رفع موانع و تسهیل در امور سرمایه گذاری حرکت می‌کردند تصریح کرد: امیدوارم روحیه تعامل، هماهنگی و همکاری که امروز بین دستگاه های مختلف وجود دارد، در فعالیت مدیران آینده هم نمود پیدا کند.

محمدعلی طالبی با بیان اینکه نگاه ویژه ای به نیازهای اصلی استان از جمله تامین آب داریم گفت: در این راستا به بلاتکلیفی چندساله خط دوم انتقال آب شرب پایان دادیم و این موضوع به صورت جدی در حال پیگیری است. از طرفی مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان نیز به اتمام رسیده و ظرف دو سال آینده این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

طالبی با تاکید بر اینکه عملکرد و فعالیت مدیران مختلف استان تا آخرین روزهای مسئولیت در دولت دوازدهم رصد و ارزیابی می شود، یادآور شد: مدیران باید به دور از بی انگیزگی و خمودگی فعالیت کنند و کوتاهی و قصوری در انجام مسئولیت خود نداشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خارج شدن تعدادی از نیروگاه های برق از مدار، شرایط سخت و فشار زیادی را در کشور و استان یزد بوجود آورده است، بر صرفه جویی حداکثری برق در ادارات و سازمان ها بنابر الزام مصوبه شورای عالی امنیت ملی و هیئت دولت، تاکید کرد.

استاندار یزد به پیگیری و جذب اعتبارات عمرانی دستگاه ها  در فرصت باقی مانده از دولت تاکید و خاطرنشان کرد: در صورت تعلل دستگاه‌ها در جذب اعتبارات عمرانی و زیان استان به واسطه این کوتاهی، ضمن برخورد با مسئول مربوطه، اطلاع رسانی لازم به مردم و اصحاب رسانه صورت می گیرد.

46

کد خبر 1529883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =