رقابت ۱۲ هزار پزشک عمومی برای ورود به دوره تخصص

مهر نوشت: چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی امروز سه شنبه ۸ تیر با حضور ۱۲ هزار داوطلب برگزار شد.

چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پس از دوبار تعویق امروز سه شنبه ۸ تیرماه ۱۴۰۰ با رقابت بیش از ۱۲ هزار داوطلب در ۲۸ حوزه امتحانی برگزار شد.

در این دوره از آزمون هم همچون سال گذشته لازم بود که داوطلبان فرم خوداظهاری کرونا را تکمیل کنند تا بتوانند کارت را دریافت کنند و به منظور حفظ سلامتی داوطلبان برای مبتلایان به کرونا مکانی جداگانه درنظر گرفته شد.

با تکمیل فرم خوداظهاری کرونا، از میان داوطلبان، ۵۹ نفر از داوطلبان مبتلا به کرونا بودند که در مکانی جداگانه آزمون خود را برگزار کردند.

در چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی تعداد ۱۲ هزار و ۶۰۱ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۵ هزار و ۴۶۳ نفر مرد و ۷ هزار و ۱۳۸ نفر زن هستند.

در این دوره از آزمون داوطلبان امکان تغییر حوزه امتحانی را با توجه به شرایط کرونا داشتند.

همچنین با توجه به تغییر زمان آزمون داوطلبان مشمول سربازی براساس مکاتبه‌ صورت گرفته با سازمان نظام وظیفه عمومی، معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح موافقت نامه خود را به سازمان نظام وظیفه عمومی نسبت به تعویق زمان شروع به خدمت داوطلبان تا تاریخ اول مردادماه ۱۴۰۰ اعلام کرده است.

چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پیش از این قرار بود در ۷ اسفندماه ۹۹ برگزار شود که با اعتراض داوطلبان به ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ موکول شد و پس از آن در ۷ فروردین ۱۴۰۰ اعلام شد آزمون تا اطلاع ثانوی به تعویق می افتد. دلیل این تعویق رای موقت دیوان عدالت اداری مبنی بر رسیدگی به اعتراض داوطلبان آزمون دستیاری و رعایت فاصله آزمون ها بود.

47231

کد خبر 1530232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =