قطر برای حل بحران سوریه راهکار ارائه کرد

ایرنا نوشت: دولت قطر بر حمایت قاطع خود از تلاش های بین المللی و سازمان ملل برای دستیابی به یک راه حل سیاسی به منظور حل بحران سوریه تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری «الرایه»، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر روز گذشته در جلسه نشست وزیران که در رم پایتخت ایتالیا و در مورد مبارزه علیه داعش برگزار شد، با تاکید بر پشتیبانی این کشور از سوریه مطابق با بیانیه اول ژنو ۲۰۱۲ و قطعنامه های مربوطه شورای امنیت گفت: وقت آن رسیده است که پس از گذشت تقریبا ۱۰ سال از مصیبت انسانی و رنج مردم کشور برادر سوریه به شیوه دیگری عمل کنیم و فرصت ها و ابتکاراتی که مطابق با قطعنامه ۲۲۵۴می تواند به حل و فصل بحران سوریه کمک کنند، ارائه دهیم.

 او ضمن قدردانی از تلاش های دبیرکل سازمان ملل متحد و فرستاده ویژه این سازمان برای حمایت از دستیابی به حل و فصل سیاسی بحران سوریه برآمادگی قطر برای پایان دادن به این بحران تاکید کرد.

آل ثانی بر لزوم تلاش برای تعیین یک تاریخ مشخص برای اتمام پیش نویس قانون اساسی جدید سوریه تأکید کرد تا زمینه انتقال به مرحله دوم که شامل برگزاری انتخابات مطابق با قانون اساسی جدید است، فراهم شود.

وی تصریح کرد که کاهش تنش، دستیابی به آتش بس دائمی و مبارزه با تروریسم ، علاوه بر انتقال کمک های بشردوستانه به تمام مناطق سوریه می تواند روند سیاسی و رسیدن به راه حلی که به رنجهای مردم سوریه پایان دهد را تسهیل کند. وی همچنین بر لزوم دستیابی همه نیازمندان به کمک های بشر دوستانه مطابق با قطعنامه های شورای امنیت به ویژه قطعنامه ۲۵۳۳ در مورد گذرگاه های مرزی  تأکید کرد.

وزیر امور خارجه قطر در حاشیه کنفرانس وزیران ائتلاف بین المللی علیه داعش  که در رم  برگزار شد، با «گیر پدرسن» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه دیدار و دو طرف در مورد تحولات سوریه گفتگو و بر افزایش همکاری با سازمان ملل برای دستیابی به یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه تأکید کردند.

310 310

کد خبر 1530245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =