کاهش ۵۰ درصدی تولید گوجه سبز در ابرکوه

سرپرست جهاد کشاورزی ابرکوه با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی تولید گوجه سبز در این شهرستان در اثر حوادث طبیعی گفت: کاهش تولید گوجه سبز باعث خسارت بیش از ۷۰ میلیارد ریالی به کشاورزان ابرکوهی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، علی محمد هوشمند با اشاره به برداشت سه هزار تنی گوجه سبز از اواخر فروردین تا اواخر خرداد ماه گفت: این میزان محصول از سطح ۵۰۰ هکتار از باغ‌های این شهرستان برداشت شده است. با توجه به شرایط آب و هوایی به طور متوسط از هر هکتار ۱۳ تن گوجه سبز برداشت شد.

وی بیشتر برداشت محصول گوجه سبز را در دهستان فراغه و منطقه علوی عنوان کرد و افزود: واسطه‌ها محصول را از باغداران خریداری و به بازار شهرها و استان‌های مجاور عرضه می‌کنند.

سرپرست جهاد کشاورزی ابرکوه از خسارت بیش از ۷۰ میلیارد ریالی کشاورزان بابت کاهش تولید گوجه سبز به دلیل حوادث طبیعی خبر داد و تصریح کرد: آفات، خشکسالی و سرمازدگی، نبود ثبات قیمت، نبود صنایع تبدیلی و پراکندگی درختان بخشی از مشکلات باغداران منطقه است. اراضی قابل کشاورزی ابرکوه به علت این مشکلات از ۲۰ هزار هکتار به ۱۵ هزار و ۸۰۰ هکتار در سال‌های اخیر کاهش یافته است.

46

کد خبر 1530246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =