تجلیل از کودکان کار شاهرود در روز جهانی مبارزه با کار کودکان

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج انصار منطقه شمال‌شرق در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی، از اجرای پویش "نه به کار کودکان" در شهرستان شاهرود به مناسبت روز جهانی مبارزه با کار کودکان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان سیدمصطفی سیدرضایی گفت: روز جهانی مبارزه با کار کودکان، همگان را بر می‌انگیزد تا با افزایش آگاهی شهروندان، مشکلات کودکان کار را شناسایی و راه حل‌هایی را برای کمک به آنها ارایه دهند.

وی با اشاره به تقارن این روز جهانی با دهه کرامت تصریح کرد: در اقدامی نمادین تعدادی پک غذای سالم به همراه ماسک برای کودکان کار شهرستان شاهرود با هدف آگاه‌سازی مردم تهیه نمودیم تا نظر آنها را به این مهم جلب نماییم.

سیدرضایی ادامه داد: ان شاا... سعی خواهیم کرد در سنوات آینده با هدف آشنایی بیشتر همکاران بسیجی با آسیب‌های اجتماعی "کار کودک" جشن‌هایی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ویژه کودکان، به همراه برنامه‌های شاد و مفرح برای کودکان کار برگزار  کنیم.

گفتنی است: یکی از بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج انصار منطقه شمال ‌شرق برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا، به نمایندگی از بسیجیان این منطقه به پویش "نه به کار کودکان" پیوسته و در این پویش ضمن تقدیر و تجلیل از این نوگلان آینده ساز ایران، با خرید اجناس فروشی آنها،  فرصتی را فراهم نمود تا این عزیزان به بازی‌های کودکانه خود بپردازند و حتی برای دقایقی از فضای سخت کار فاصله بگیرند.

احمد شریعتی اضافه کرد: یکی از تلخترین تجربیاتم در این اقدام خداپسندانه بیان خاطره یکی از کودکان کار بود که اذعان داشت به دلیل نداشتن تلفن همراه مجبور به ترک تحصیل شده است.

46

کد خبر 1530251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =